Köprü ve menfez çalışmaları başlıyor « İzmit Pusula Gazetesi

23 Eylül 2023 - 23:35

Köprü ve menfez çalışmaları başlıyor

Köprü ve menfez çalışmaları başlıyor
Son Güncelleme :

12 Aralık 2017 - 14:22

Büyükşehir Belediyesi Kartepe ilçesi köprü ve menfez yapım işleri için 15 Aralık 2017 tarihinde ihale yapılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından “Kartepe İlçesi Genelinde Köprü ve Menfez İşleri” çalışmaları için ihale yapılacak. İhale kapsamında özellikle kış aylarında yağmur ve kar yağışlarıyla birlikte çoğalan suların yol açabileceği taşkınların önleniyor. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Kocaeli genelindeki tüm ilçelerde köprü ve menfez çalışmalarını hızla sürdürüyor.

 

DERE KÖPRÜSÜ VE MENFEZ YAPIM İŞİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan çalışmalar kapsamında 1 dere köprüsü ve 4 menfez yapım işi yapılacak. Çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Mahallesi üzerinde bulunan dere üzerinde 20 metre genişliğinde ve 26 metre uzunluğunda prekast kirişli, kazık temelli köprü yapılacak. Suadiye Bağdat Caddesi üzerinde 25 metre genişlik ve 20 metre İmar yolu dere menfez, vatan caddesi 15.9 genişlik ve 15 metre imar yolu, Uzuntarla 309. sokakta 15 metre genişliğinde 2 adet dere menfez yapım işleri yapılacak.

 

İHALE 15 ARALIKTA   

Kocaeli ulaşımında merkez mahalle ayrımı yapmadan çalışmalarına devam eden, Büyükşehir Belediyesi, Kartepe ilçesi için yapılacak dere köprüsü ve menfez çalışmaları için 15 Aralık 2017 tarihinde ihale yapılacak. İhalenin sonuçlanmasında sonra 10 içerisinde yer teslimi gerçekleştirilecek. Çalışmaların 270 takvim gününde tamamlanması bekleniyor.

YORUM YAP