MHP: Kamu bankaları hedef alınıyor « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 02:34

MHP: Kamu bankaları hedef alınıyor

Haberler Ekonomi Haberleri MHP: Kamu bankaları hedef alınıyor MHP: Kamu bankaları hedef alınıyor HAZAL ATEŞ Ekonomi Haberleri Giriş Tarihi: 4.12.2017 TÜRKİYE ekonomisine yönelik saldırılarla eşzamanlı yürütülen Rıza Sarraf davasına tepki gösteren MHP, milli bankalara sahip çıkılması çağrısı yaptı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, “Sarraf davası Türkiye'ye karşı ekonomik tetikçiliğe dönüştürüldü. Ülke ekonomisi saldırılarla karşı karşıya, Türk bankaları uluslararası kuruluşlar tarafından denetleniyor. Halkbank, Ziraat, Vakıfbank milli bankalarımız. Sarraf davasının adil, hakkaniyetli bir dava olmadığı ortada.
Tetikçilikten başka bir şey değil. Amerika'da olan olayı tetikçilik olayı olarak görmek gerekiyor” diye konuştu. Tanrıkulu, “Durup dururken bir şahıs Amerika'ya gidiyor orada tutuklanıyor. Arkasından bir kamu bankasının yönetici gidiyor, o da tutuklanıyor. Zamanlamaya bakın. Türkiye birçok sorunla baş etmeye çalışıyor. Ateşi büyütülen bir terör mes..

MHP: Kamu bankaları hedef alınıyor
Son Güncelleme :

04 Aralık 2017 - 3:34

  1. Haberler
  2. Ekonomi Haberleri
  3. MHP: Kamu bankaları hedef alınıyor

MHP: Kamu bankaları hedef alınıyor HAZAL ATEŞ Ekonomi Haberleri Giriş Tarihi: 4.12.2017

MHP: Kamu bankaları hedef alınıyor

TÜRKİYE ekonomisine yönelik saldırılarla eşzamanlı yürütülen Rıza Sarraf davasına tepki gösteren MHP, milli bankalara sahip çıkılması çağrısı yaptı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Sarraf davası Türkiye'ye karşı ekonomik tetikçiliğe dönüştürüldü. Ülke ekonomisi saldırılarla karşı karşıya, Türk bankaları uluslararası kuruluşlar tarafından denetleniyor. Halkbank, Ziraat, Vakıfbank milli bankalarımız. Sarraf davasının adil, hakkaniyetli bir dava olmadığı ortada.

Tetikçilikten başka bir şey değil. Amerika'da olan olayı tetikçilik olayı olarak görmek gerekiyor" diye konuştu. Tanrıkulu, "Durup dururken bir şahıs Amerika'ya gidiyor orada tutuklanıyor. Arkasından bir kamu bankasının yönetici gidiyor, o da tutuklanıyor. Zamanlamaya bakın. Türkiye birçok sorunla baş etmeye çalışıyor. Ateşi büyütülen bir terör meselesi var. Birden bir NATO sıkıntısı yaşıyoruz. Amerika ile diğer sorunlar gündeme geliyor. Avrupa Birliği (AB) meselesi var. 'FETÖ'yü terör örgütü saymayacağız' açıklaması enteresan. Bu sanki gariplikler zincirinin bir düğmeden basılmış, devam edilmiş gibi bir hali var" dedi. Tanrıkulu, davanın şu anda hakkaniyetle yürümesi gereken, adil ve hukuki bir dava gibi Ahmet Kenan Tanrıkulu görünmediğinin de altını çizdi.

piyasalar GÜNÜN EN ÖNEMLİ MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYIN BUGÜN NELER OLDU

  • Yükleniyor…

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN