KÜRTLERİ DÜŞMAN GÖSTEREN ALÇAKTIR « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:31

KÜRTLERİ DÜŞMAN GÖSTEREN ALÇAKTIR

Ermeni Soykırımı’nı tanıyan Canan Kaftancıoğlu’nun CHP İstanbul İl Bşakanlığına seçilmesini eleştiren MHP İl Başkanı Adyın Ünlü, “Bugün CHP tabanıyla ters düşecek. Uzlaşı uzlaşı diye ortada gezen CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın masaya bugün ‘ben gelmiyorum’ demesi de uzlaşıdan kaçmaktır” dedi

KÜRTLERİ DÜŞMAN GÖSTEREN ALÇAKTIR
Son Güncelleme :

16 Ocak 2018 - 21:47

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Öncelikle gazetecilerin 16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutlayan Ünlü, parti programlarını da kamuoyuna aktardı. İl Başkanı Ünlü, CHP İstanbul İl Başkanlığına seçilen Canan  Kaftancıoğlu üzerinden CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a yüklendi.

 

KÜRTLERİ DÜŞMAN GÖSTEREN ALÇAKTIR

MHP Lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 seçimleri için aldığı ittifak kararına ilişkin eleştirilere yanıt veren Aydın Ünlü, “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Milli ittifakı resmen ilan etmesiyle, hesapları alt üst olan şer odakları bu sefer başka yollara tevessül etmeye başladılar. Neymiş Kürtler iktidar partisine küsermiş, Milli ittifaka destek vermezmiş. MHP’yi kim Kürt düşmanı gösteriyorsa alçaktır, haindir. Sütünde haram vardır. CHP sözcülerini gülerek takip ediyoruz. FETÖ ve PKK’nın avcuna düşmüş CHP, İP ve HDP’ye sesleniyoruz. Ucuz bedende pahalı kumaş durmaz” dedi.

 

BUNU ŞOV OLARAK YAPMIYORUZ

Parti programlarına değinen Ünlü, “Bu akşam Dilovası İlçe Teşkilatı’mızın İstişare Toplantısı, yarın ise Derince Kooperatifleri’nin dertleri dinlemeye gideceğiz. Şoför esnafının bağlantı yollarında yaşadıkları sıkıntılar, evlerine gelen hacizlere kadar gitmekte. Bunu şov yapmıyoruz. En ince detaylarını inceleyerek raporluyoruz. Genel Merkezimize iletiyoruz. Çarşamba günü Körfez İlçesi İstişare toplantısını yapacağız. Cuma günü Kartepe İlçede 32 Mahalle Başkanını ziyaret edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

 

SARIBAY’A YÜKLENDİ

CHP İstanbul İl Başkanlığına getirilen Canan Kaftancıoğlu’nu değerlendiren Ünlü, “CHP İstanbul İl Başkanlığına getirilen kişinin sosyal hayatı, yaşam tarzı, düşünceleri CHP’nin nereye gittiğinin bir göstergesidir. Ermeni Soykırımı’nı tanıyan bir siyasi il başkanı o bölgede nasıl siyaset yapacaktır, düşünmek lazım. Bu zihniyet değişikliği tabana ters düşecek. Uzlaşı uzlaşı diye ortada gezen CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın masaya ‘ben gelmiyorum’ demesi de uzlaşıdan kaçmaktır. Halkevi kongresine katılan Sarıbay, İstiklal Marşı’nı okutamamıştır. Bir il başkanının katıldığı bir organizasyonda İstiklal Marşı okunmadı. Eğer bir il başkanı o organizasyona gidiyorsa İstiklal Marşı okunmalıdır ya da İstiklal Marşı’nın okunmadığı organizasyona bir il başkanı hiç gitmemelidir” şeklinde konuştu.

 

DEVLET SICAK YÜZÜNÜ GÖSTERECEK

Son olarak Ünlü, Kocaeli Valiliğinin sokak çocuklarıyla ilgili yayınladığı genelgenin çok önemli olduğunu vurgularken “Artık devlet vatandaşına sahip çıkacak. Vatandaşına sıcak yüzünü gösterecek. Emniyet güçlerinin ne yapacağı, belediye yetkililerinin ne yapacağı ile ilgili genelge sıcak yüzünün göstergesidir. Sayın Valimize gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP