Karaosmanoğlu’ndan ‘silahlı kamp’ iddialarına yanıt « İzmit Pusula Gazetesi

15 Temmuz 2024 - 05:02

Karaosmanoğlu’ndan ‘silahlı kamp’ iddialarına yanıt

KOCAELİ Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘Kocaeli’de silahlı kamp’ olduğu iddialarına Başiskele’de yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alanda kurulu olan Diriliş…

Karaosmanoğlu’ndan ‘silahlı kamp’ iddialarına yanıt
Son Güncelleme :

09 Ocak 2018 - 20:53

KOCAELİ Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘Kocaeli’de silahlı kamp’ olduğu iddialarına Başiskele’de yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alanda kurulu olan Diriliş Gençlik Kampı’nda yaptığı açıklamayla yanıt verdi. Kampı tanıtan Karaosmanoğlu, “Burayı tanımayan insanların kafasındaki karanlık düşüncelerin bir ürünü olarak görüyorum” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye tarafından bin 200 rakımlı Başiskele Aytepe Yaylası’nda kurulan Diriliş Kampı’nda basın toplantısı düzenledi. Karaosmanoğlu, İYİ Parti Kurucu üyesi Cumali Durmuş’un, Başiskele’de silahlı kamp bulunduğu iddialarına cevap verdi. Gençleri hayata hazırlamak amacıyla Diriliş Gençlik Kampı Projesi’ni hayata geçirdiklerini söyleyen Karaosmanoğlu, “Silahlı eğitimi ordumuz veriyor, polisimiz veriyor, jandarmamız veriyor. Biz burada böyle bir ihtiyaç hissetmedik. Bunu bir bilgisizlikten kaynaklanan, burayı tanımayan insanların kafasındaki karanlık düşüncelerin bir ürünü olarak görüyorum. Bu iddiayı söyleyenler gelsin, baksın buraya, burası herkese açık. Burası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle gençlere yönelik yaptığı bir yer. Gençlerimizi hayata iyi hazırlamak istiyoruz. Güzel gönüllü olsunlar, birbirlerini ve çevreyi tanısınlar. Doğayı tanısınlar, doğayla barışık olsunlar istiyoruz. Allah ne güzel yerler yaratmış. Buralar insanı dinlendiriyor. İnsanımızın sağlığı açısından bu tür yerler çok çok önemli. Hem beden sağlığı açısından, hem ruh sağlığı açısından önemli” dedi.
Diriliş Gençlik Kampı’na katılan gençlerden ücret alınmadığını, yeme, içme ve barınmaların karşılandığını ifade eden Karaosmanoğlu, şöyle konuştu:
“Burada 3 gün kalıyor çocuklar. Yemesini, içmesini, her şeyini biz temin ediyoruz. Ücret almıyoruz. Gençlerimiz kalkıyorlar, sabahları spor yapıyorlar. Yürüyüş yapıyor, bisiklete biniyorlar. Burada gençlerin hoşlandığı bir sürü aktivite var. Doğa içerisinde bu aktiviteleri yapıyorlar. Çocuklarımız hem dinleniyor, hem güzel şeyler görüyor, güzel şeylerle yetişiyor. Çevre güzel olduğu zaman insanın gönlünü, gözünü, beynini etkiliyor. Ben eğitimciyim, ben bunları görüyorum ve ülkemin güzel insanlarının gençlerinin buna ihtiyacı var. Kocaeli’de şu ana kadar bize ait bir tane gençlik kampımız var. Yeterli değil bence. Bunlardan onlarca yapmamız gerekiyor. Bu arkadaşlardan ben beklerim ki; ‘Bu yeterli değil. Bu ne kadar güzel bir şey olmuş. Bu bizim çocuklarımız için, bizim çocuklarımızın hayata güzel hazırlanması için daha onlarcasını yapalım. Her yerde, bütün ormanlarda yapalım, ormanları da tahrip etmeyelim. Bozmayalım, koruyalım’ demeliler. Bizim düşüncemiz bu gençlerimizi hayata güzel hazırlamak, güzel eğitmek, geleceğin güzel düşünen, güzel proje çizen mühendisi olsun, güzel karar veren savcısı, hakimi, öğretmeni, kaymakamı olsun, işçisi olsun, işvereni olsun, patronu olsun. Bizim güzel insana her zaman ihtiyacımız var ve çevre insanı dinlendirir. Beyni, gönlü dinlenir. Beyni ve gönlü dinlenmiş olan insan, çevreye karşı daha sevgi dolu olur, sağlıklı olur. Bu tür yerlere ihtiyacımız var bizim, biz bunu söylüyoruz.”

YORUM YAP