Karaosmanoğlu, ‘’Ulaşımda saygı ve edep kuralları vardır’’ « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 04:00

Karaosmanoğlu, ‘’Ulaşımda saygı ve edep kuralları vardır’’

Karaosmanoğlu, Ulaşımpark A.Ş’nin organize ettiği “Toplu Ulaşım Kurallarını Öğreniyoruz” projesi kapmasında Mimar Sinan Ortaokulu’nda gerçekleştirilen eğitime konuk oldu.

Karaosmanoğlu, ‘’Ulaşımda saygı ve edep kuralları vardır’’
Son Güncelleme :

04 Ocak 2018 - 14:33

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Toplu Ulaşım Kurallarını Öğreniyoruz” Projesi kapmasında Ulaşımpark A.Ş’nin Mimar Sinan Ortaokulunda gerçekleştirdiği eğitime katıldı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Ulaşım Park Genel Müdürü M. Yasin Özlü, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı eğitim programında bir konuşma gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “Ulaşımın her çeşidine binmenin farklı kuralları olabilir. Ancak büyüklerimize ve engellilerimize yerimizi vermekten, çocuklu aileleri gözetmeye kadar duyarlı olmamız gereken birçok konuya dikkat etmeliyiz. Bunlar için ailemizden aldığımız saygı ve edep kuralları da yeterli olacaktır” dedi.

“YERYÜZÜNDE MESAFELERİN KÜÇÜLDÜĞÜ BİR DÖNEMDEYİZ”

Konuşmasına ulaşım araçlarını hep birlikte kullanıyoruz diyerek sözlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Toplu Ulaşım Kurallarını Öğreniyoruz” başlığındaki sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmesinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Bir ülkenin ve kentin ulaşımı, aynı kan dolaşımı gibidir. Yeryüzünde mesafelerin küçüldüğü bir dönemdeyiz. Günler ve aylar süren yolculuklar artık gerilerde kaldı. Bu vesile ile kentlerdeki ulaşım çeşitlenmesinde de yeni gelişmeleri yaşıyoruz, yaşayacağız. Ancak bu noktada özellikle sizlere ve her vatandaşımıza düşen görevler olduğunu da belirtmek istiyorum. Kıymetli gençlerimiz kız kardeşlerimize, kadınlarımıza, engellilerimize, büyüklerimize ve hamile anne adaylarımıza özellikle yer verme konusunda daha duyarlı olmalarını istiyorum. Bunun yazılı bir kuralı yoktur ancak bu davranışlar bir ahlak ve edep kuralları içerisinde olmaktadır” diye konuştu.

“İBRAHİM BAŞKANIMIZ TAM BİR EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜDÜR”

“Sizleri çok seviyoruz ve sizler bizim geleceğimiz, umudumuzsunuz” diyen Karaosmanoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Unutmayın ki sizler bizim moralimizsiniz. Sizleri büyükler olarak çok önemsiyoruz. Hepinize hayatınızda ve eğitim yolculuğunuzda başarılar diliyorum. Rabbim önünüzü açsın. Bir ricam da birbirinizi önemseyin ve çok sevin. Değer vererek bu yaşamı güzel bir şekilde sürdürün.” İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik de programda bir konuşma yaparak, “Toplu taşıma araçlarını kullanmada bilinçlenmemiz gerekiyor. Bu konuda Büyükşehir Belediyemiz her konuda olduğu gibi bu konuda da sorumluluk aldı.  Milli Eğitim camiası olarak her alanda İbrahim Başkanımızı yanımızda ve destekçimiz olarak görüyoruz. Çünkü “Çocuklarımız için her şey feda diyor”. 30 bin kişilik öğretmen kadromuz ve 450 bin kişilik öğrencimizle İbrahim Başkanımıza müteşekkiriz. Başkanımız bir eğitim gönüllüsüdür. Yavrularımızın toplu taşıma araçlarını nasıl kullanmamız gerektiği konusunda Ulaşımpark Genel Müdürlüğümüze ve ekibine teşekkür ediyorum. Çocuklarımız ulaşımda daha sağlıklı, büyüklere ve küçüklere nasıl davranılacağı konusunda detaylı bir eğitim alıyorlar. Bu konuda da sorumluluk alan Büyükşehir Belediyemizin yetkililerine teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAP