İzmit Sokaklarında Keman Sesi Yükseliyor « İzmit Pusula Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 12:43

İzmit Sokaklarında Keman Sesi Yükseliyor

İzmit Sokaklarında Keman Sesi Yükseliyor
Son Güncelleme :

06 Aralık 2017 - 20:59

İzmit’in kültür, turizm kenti olması amacıyla yaklaşık 6 yıl önce başlatılan ‘Sokakta Sanat Var’ etkinlikleri tün hızıyla devam ediyor. Özellikle gelişmiş ülkelerde görmeye alıştığımız faaliyetlere benzer etkinliklerin İzmit’te de yapılıyor olması başta sanatseverler olmak üzere birçok kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor.

İzmit Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ‘Sokakta Sanat Var’ etkinliği kapsamında şehrin sokaklarından keman sesleri yükseliyor. Keman sanatçısı Ezgi Dinç, İzmit’in değişik yerlerinde verdiği mini konserlerle vatandaşlara hoşça vakit geçirtiyor. Sesi, diğer çalgılara göre daha farklı ve insan sesine daha yakın olan kemanın sesinden oldukça etkilenen İzmitliler “keman dinletisiyle kendimizi daha huzurlu ve dinlenmiş hissediyoruz. İzmit Belediyesi’ne böylesine güzel bir etkinlik için çok teşekkür ederiz” dediler.

Keman sanatçısı Ezgi Dinç’in her Cuma akşamı 17.00 – 20.00 saatleri arasında dönüşümlü olarak Cumhuriyet Parkı, Bekirdere, Alikahya ve Kuruçeşme bölgelerinde mini konserler verdiğini söyleyen yetkililer de “Sokakta Sanar Var’ etkinliklerimiz yeni yılda da artarak devam edecek” şeklinde konuştular.

YORUM YAP