CHP’li gençlerde Emre Andız kazandı « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 11:38

CHP’li gençlerde Emre Andız kazandı

CHP Kocaeli İl Gençlik Örgütü Olağan kongresinde başkan 194 oy alarak Emre Andız oldu. Murat Erinç ise 69 oyda kaldı

CHP’li gençlerde Emre Andız kazandı
Son Güncelleme :

14 Ocak 2018 - 18:55

CHP Kocaeli İl Gençlik Örgütü Olağan kongresinde başkan 194 oy alarak Emre Andız oldu. Murat Erinç ise 69 oyda kaldı

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Örgütü 15’inci Olağan İl Kongresi Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneğinde gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Murat Erinç ve eski İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız’ın yarıştı. 325 kişinin oy kullanmak hakkının bulunduğu kongrede 194 oy alarak Emre Andız başkan oldu. Murat Erinç ise 69 oyda kaldı. Ayrıca kongrede 263 kişi oy kullandı. Kongre sonrasında ise21 kişilik yönetim ve 11 kişilik kurultay delegesi belirlendi.

YOĞUN KATILIM

Gerçekleştirilen kongreye CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman ve İl Yöneticileri, CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanlığını kaybeden Demokrasi Girişimi sözcüsü Bekir Yurdagül ile çok sayıda delege katıldı. Başkan adayı Emre Andız 8 ilçenin gençlik kolları başkanlığı tarafından desteklenerek parti içinde Murat Erinç’in karşısında aday olarak gösterildi. Blok liste şeklinde yapılan kongrenin divan başkanlığını CHP Büyükşehir Meclis üyesi Engin Taşdemir gerçekleştirirken yardımcılıklarını ise Elif Sert ve Emre Ertuğ yaptı. Kongre öncesi konuşma yapan Engin Taşdemir, “CHP salonlarda kurulmuş bir parti değildir. Savaş meydanlarında kurulan bu partinin gelecekteki yöneticileri bu salonda yer almaktadır” dedi.

PARTİDE BİZDEN KAYNAKLI HASTALIKLAR VAR

Kongrede söz alan Bekir Yurdagül parti içerisinde geçmişten gelen sıkıntıların olduğunu söylerken, “CHP’nin en önemli unsurları kadın ve gençlik örgütleridir. Biz belli bir yaşa geldik, ülke kötü bir durumda, size aydınlık bir ülke bırakamamanın hüznü içerisindeyiz. Bizden çok daha iyi şekilde hem partiyi hem Türkiye’yi yöneteceksiniz. Biz büyüklerden kaynaklı bu parti içerisinde hastalıklar var. Genel Başkan İstanbul’da ben ne olacağım diyenler var dedi. Başkan bunların partide yerinin olmadığını söyledi. Bireysel olarak baktığımızda bir önemli. Önemli olan CHP’yi büyütmek. Sizler birilerinin peşine takılırsanız partiyi büyütemezsiniz” dedi.

GELECEĞİNİZE SİYASİ PARTİLER KARAR VERİYOR

Daha sonrasında konuşan milletvekili Tahsin Tarhan, “Milletvekili Tahsin Tarhan yaptığı konuşmada, “Bu heyecanlar bu şölenler hiç bitmesin. Demokrasinin güzelliğini yaşıyoruz. 12 ilçede kadın ve gençlerimiz kongrelerini yapıyor. Ana kademe seçimleri bitti. İstanbul’da il kongremizi yaptık. O kongre tek kişinin belirleyeceği yönetim anlayışına mesaj olsun. Gençler, aileniz zor şartlarda sizi yetiştirmeye çalışıyorlar. Asgari ücretle fabrikalarda çalışarak sizi büyüttüler. Bende yoksul ailenin çocuğuyum. 9 kardeşiz babam işçiydi. Hiç birimiz okumadı. Bana okuyacaksın dediler. 3. Sınıfta beni İstanbul’a okumaya gönderdiler. Hem okudum hem çalıştım. Ailelerin verdiği mücadeleler çok önemli. Sizin geleceğinize siyasi partiler karar veriyor. Ülkenin geleceğinde söz sahibi olmak istiyorsunuz siyasete gireceksiniz” diye konuştu.

BANA OY VERMEYENE BİLE KIRILMADIM

Gerçekleştirilen kongrede söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay parti içerisinde kırgınlıkların olmaması gerektiğini ve önlerinde önemli bir süreç olduğunu söylerken, “Bir hafta önce Bekir beyle bir yarış yaptık. Mazbata törenime geldi. Ziyaretime de geldi. Seçimden sonra hala o seçimlere takılıp kalmak yanlış. Ben bu partide 2 seçim kaybettim ama bana oy vermeyene bile kırılmadım. Burada seçimi kaybeden birbirine kırılmasın. Yolumuz uzun. Bizim çok çalışmamız lazım. Ben bu partiye iki yıl boyunca kendimi adayacağım. Bir partinin gençleri kadınları olmazsa kolu kanadı kırılmıştır. Ben her iki başkan arkadaşıma da başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

BİZLER MEŞALEYİ GÖLCÜK’TE YAKTIK

Başkan adaylarından ilk olarak konuşan Emre Andız, “ İki yıl boyunca Kocaeli gençliğine önderlik eden Murat Erinç ve yönetimine teşekkür ediyorum. İki yıl boyunca çok önemli bir görev yürüttüler. Gerçekten büyük bir aileyiz, küskünlükler olabiliyor. Kongre sonrası da birlikte omuz omuza yürümek zorundayız. Eğer biz bu kongreden sonra omuz omuza girebiliyorsak gerçekten zafere ulaşabiliriz. Adaylık açıklamamı Gölcükte yaptım. Biz bazı şeyleri yapmalıyız. Önümüzdeki seçimleri önemli ama bunun altı doldurulmalı. 3 Bin oyla biz Gölcük’te kaybettik. Biz bu yüzden meşaleyi Gölcük’te yaktık. O gün bizlerle birlikte olan8 ilçe başkanıma da teşekkür ediyorum. Bizler Kocaeli delegasyonunda görev alırsak gençlikle birlikte bizlere destek veren kardeşlerimizden bu görevi hakkıyla yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz Cengiz Başkandan sevgi ve saygıyı öğrendik bunu asla kaybetmeyeceğiz. En büyük hayalimden biri belediyeyi aldıktan sonra Eskişehir de dövülerek öldürülen Ali İsmail’in bu şehre anıtını yapmaktır” şeklinde konuştu.

PARİTİNİN VEFASINI GÖRMEDİK

Daha sonrasında söz alan mevcut başkan Murat Erinç, “Bizim kongreden sonra ne yapacağımızı konuşmamız lazım. Partimize ne kadar katkı koyacağız bunları konuşacağız. Hepimiz CHP’nin cefasını çekmiş ama vefasını hiçbir zaman görememiş genç yoldaşlarız. Gençler her yere koşturulur. Her yere ayak işleri için koşturulur. Gençlere gösterilecek olan vefa ne zaman ortaya çıkacak diye hep kendimize sorduk. Bunu elde etmekte bizim elimizde. Bugün sandık kapandıktan sonra CHP’yi iktidar yapmak için çalışırsak birlikte mücadele edersek bu parti o zaman gençlere vefasını gösterecektir. Bunu beni tanıyanlar çok iyi biliyor, ben çocukluğumdan beri bu partide mücadele ediyorum. Her dönem kim var kim yok diye bakmadan gündüzümü akşamımı vererek mücadele ettim. Hepinizden rica ediyorum bizim bu seçimlere birlik ve beraber olup almamız gerekiyor. Bizler referandum yaşadık. Görev süremizin uzun bir sürecini OHAL’de geçirdik. Bizler bu partide siyaset yapıyorsak hepimiz Ecevit’iz, Kılıçdaoğlu’yuz Atatürk’üz” ifadelerine yer verdi.

MURAT ERİNÇ’İN LİSTESİ

Yönetim Kurulu: Murat Erinç, Sefa Aşkın, Buse Atilla, Gökhan Avcı, Deniz Baş, Efecan Beyhan, Yaprak Boztepe, Soner Cındık, Görkem Donbaycı, Mert Erdoğan, Deniz Ertuğrul, Erhan Ertürk, Selin Keskin, İhsan Kızıltan, Era Saliş, Elif Seret, Çağatay Suat, Ertaç Şahin, Kutay Tan, Ezgi Şiret, Berkay Yıldızlı.

Kurultay Delegeleri: Deniz Baş, Turgay Bayrak, Yaprak Boztepe, Yunus Erdoğan, Murat Erinç, Erhan Ertürk, Elif Seret, Deiz Uçak, Metahan Uçar, Serhat Yalçın, Berkay Yıldızlı

EMRE ANDIZ’IN LİSTESİ

Yönetim Kurulu: Murat Uzuner, Yiğit Timur, Meltem Kazan, Zeki Karakadılar, Diydem Seçkin, Aliş Demir, Cem Keleş, Baştürk Hakan Temizel, Burcu Yazıcı, Emre Gümüş, Engin Akbulut, Ali Sarı, Seda Bektaş, Rıza Özcan Elden, Caner Arduç, Umut Bali, Şeyda Efe, Baran Orhan, Elif Oğuz; Sezer Karakaya.

Kurultay Delegeleri: Tugay Adak, Aydın Işık, Güney Yılmaz, Savaş Gayretli, Anıl Deniz Pişkin, Cansu Orhan, Sevgi Yaman Kel, Ziya Saygı, Deniz Kartal, Şüheda Polat, Mustafa Can Tekoğlu.

YORUM YAP