Yüce Yürekli Türk Polisi, engelli vatandaşa abdest aldırdı « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 23:34

Yüce Yürekli Türk Polisi, engelli vatandaşa abdest aldırdı

Yüce Yürekli Türk Polisi, engelli vatandaşa abdest aldırdı
Son Güncelleme :

08 Aralık 2018 - 1:48

Ankara’da bedensel engelli bir vatandaş, Cuma namazını kılmak için abdest almak istedi.

Tekerlekli sandalyeye mahkum olan engelli vatandaş, tüm çabalarına rağmen abdest alamadı.

Bunun üzerine AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin aynı camiye cuma namazı kılmak için gelecek olması nedeniyle güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet Müdürlüğü ekiplerinde görevli bir polis memurundan abdest almak için yardım istedi.

Engelli vatandaşın yardım isteğine kayıtsız kalmayan polis memuru, engelli vatandaşa eline bir karton bardak alarak abdest almasına yardımcı oldu.

Polis memurunun hiç tanımadığı bir engelli vatandaşın abdest almasına yardımcı olarak, engelli vatandaşın ayaklarını dahi çıplak elle mesh etmesi, çevrede olayı gören vatandaşlar tarafından takdir ile karşılandı.

YA ORADA POLİS MEMURU OLMASAYDI?

Peki o engelli vatandaşımıza abdest almasında tereddütsüz bir şekilde yardımcı olan o polis memuru orada olmasaydı ne olacaktı?

Muhtemelen o engelli vatandaşımız abdest alamadığı için namazını kılamayacak ve boynu bükük bir şekilde camiden ayrılmak zorunda kalacaktı.

Söylememiz o ki; camilerimiz de engelli vatandaşlarımızın da namaz kılabileceğini düşünerek, camilerimizin şadırvanlarında engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak ve rahat abdest almalarına olanak sağlayacak özel engelli çeşmelerinin eklenmesi gerektiği düşüncesindeyiz.

YORUM YAP