Schneider Electric isimli firma ile ilgili olarak 12 ayrı şikayet var « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:07

Schneider Electric isimli firma ile ilgili olarak 12 ayrı şikayet var

Schneider Electric isimli firma ile ilgili olarak 12 ayrı şikayet var
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2024 - 12:55

www.sikayetvar.com isimli web sitesinden Schneider Electric isimli firma ile ilgili olarak 12 ayrı şikayet olduğunu fark ettik. Hemen ardın bu şikayetlerle ilgili olarak şimdilik sadece bir tanesini yayınlıyoruz.

Aşağıda Schneider Electric ile ilgili şikayeti noktasına ve virgülüne dahi dokunmadan yayımlıyoruz. Öyle temenni ediyoruz ki ilgili firma kendisi ile ilgili olarak yayımlanan şikayetleri dikkate alır ve gereğini yapar.

“2023 Temmuz ayında gemime 3 adet 90 KW ve 1 adet 110 KW Altivar 930 sürücü montajı yaptırdım. 2024 Ocak ayında sürücüler faaliyetteyken 90 KW sürücülerimden biri arızalandı. Montajını yapan firma, sürücüyü alarak Kocaeli’ndeki Schneider yetkili servisine gönderdi. Serviste yapılan inceleme sonrasında arızanın yüksek gerilimden kaynaklandığı ve garanti kapsamına girmediği, onarımın ise 65.000 TL ücretle yapılmasına karar verildiği bildirildi. Bütün sürücülerin devrede olduğu ve aynı ağır hizmet hattından beslendiği bir durumda sadece bir sürücünün arızalanmasının yüksek gerilimden değil, üründen kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Ürünün garantiden onarılması gerektiğini belirtmemize rağmen bu talebimiz kabul edilmedi. Ürünü onarımsız iade almak istedik. Garantili ve Schneider marka bir cihazı servise 800 TL ödeyerek kargoladık. Sürücü, bize 5.350 TL bedelle karşı ödemeli olarak geri iade edildi. Deniz üzerinde çalışıyoruz ve işimizin aksamaması, satın alma sonrası sorun yaşamamak için Schneider marka cihaz tercih etmiştim. Ancak maalesef yaşanan durum karşısında hayal kırıklığına uğradım. Schneider markasına yakışır bir müşteri memnuniyeti sağlanması adına bu mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.”

YORUM YAP