Ünlü: İki yakaları bir araya gelmeyecek « İzmit Pusula Gazetesi

24 Mayıs 2024 - 05:58

Ünlü: İki yakaları bir araya gelmeyecek

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın “12-13 vekil MHP’den İYİ Parti’ye geçebilir” demesi üzerine, “Ülkücü hareketin helallik vermediklerinin iki yakası ömrü billah bir araya gelmez. Onları paraları, otelleri kurtaramayacaktır” dedi

Ünlü: İki yakaları bir araya gelmeyecek
Son Güncelleme :

24 Temmuz 2018 - 21:17

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık basın açıklamasında kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ünlü basın açıklamasına 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayarak başladı. Aydın Ünlü sözlerinin devamında, “ AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy il başkanı olarak atandı. Hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu.  Derince’de yapılması planlanan Millet Bahçesi konusunda da açıklamalarda bulunan Ünlü, “Bu kararı doğru buluyoruz. Takipçisi olacağız” dedi.

 

“RENKLİ İSİMLER ADAY OLACAK”

Teşkilat çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “2 Ağustos’ta ilçe başkanlarımızla uzun bir değerlendirme toplantısı yapılacak. Analizler yapılacak. Bu toplantıdan sonra 17 Eylül itibariyle yerel seçime kitleneceğiz. Belediye başkanı aday adayları üzerinde çalışmalar yapılacak. Renkli isimler de aday profilimizde görülecektir” dedi.

 

“GÜN YÜZÜ GÖREMEYECEKLER”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kurultay da yeninden aday olup olmaması yönündeki soruya yanıt veren Aydın Ünlü, “Liderimizin bir bildiği vardır. Kurduğunuz partiden neden 6 ay sonra kaçıyorsunuz. MHP’de kurultay istiyorlardı. İşte şimdi kendileri bol bol kurultay yapsınlar. Malum parti gün yüzü göremeyecektir. Bu yaşadıkları onların daha iyi günleridir” şeklinde konuştu.

 

“ONLARI PARALARI KURTARAMAYACAK”

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın 12-13 vekil MHP’den İYİ Parti’ye geçebilir demesi üzerine yorumlarda bulunan Ünlü, “Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçildi artık. Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir devlettir. Hala birileri 15 Temmuz öncesi Türkiye’yi hayal etmekte. Yine parası olanların, Ukrayna’da fabrikası olanların, otel sahibi olanların, milletvekilliği dokunulmazlığı alanların, demokrasi havarisi kesildiği zamanlar bitmiştir. Suflelerle basın açıklaması yapanlar vatandaşa nasıl hizmet edecek. Sırf gündeme gelmek adına siyaset yapanların önümüzdeki günlerde  yaşayacaklarını herkes görecektir. Bu tip isimler özellikle ülkücü hareketin helallik vermediklerinin iki yakası ömrü billah bir araya gelmez. Onları paraları, otelleri kurtaramayacaktır. Benim bildiğim devlet bunları kendine yapanlara bedelini en ağır şekilde ödetir” diye konuştu.

YORUM YAP