Hamza Özkaradeniz Başpehlivan Oldu « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:42

Hamza Özkaradeniz Başpehlivan Oldu

Balıkesir 3. Gömeç Ulubeyler Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Başiskele Belediye Spor Kulübü’nün başarılı güreşçisi Hamza Özkaradeniz oldu.

Hamza Özkaradeniz Başpehlivan Oldu
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2024 - 14:10

Gömeç Belediyesi tarafından 3 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenen 3. Ulubeyler Yağlı Pehlivan Güreşleri, 24 başpehlivanın kıyasıya yarıştığı mücadele büyük heyecana sahne olacak.

Finalde 652 ve 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde birinci gelerek iki kez başpehlivanlık kazanan rakibi İsmail Balaban’ı mağlup etmeyi başaran Hamza Özkaradeniz 3. Gömeç Ulubeyler Yağlı Güreşleri Başpehlivanı olmayı başararak Başiskele’nin gururu oldu.

GENC-İ ÂLÂLI SPORCULAR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Başiskeleli çocukların ve gençlerin spor yapmasını sağlayarak fiziksel ve zihinsel gelişimine, sosyalleşmesine katkı sunan Başiskele Belediyesi Spor Okulları, 8 farklı branşta kentin yetenekli sporcuların keşfedilmesini sağlıyor. Spor okullarını başarıyla tamamlayan ve eğitmenleri tarafından keşfedilen yetenekli gençler, Başiskele Belediye Spor Kulübü altında lisansları çıkarılarak çeşitli yarışma ve şampiyonalarda ter dökerek başarıdan başarıya koşuyor. Karatede, güreşte, masa tenisinde ve satrançta zirveye oynayan genç sporcular tek tek madalyalar kazanırken gelecekte Ay Yıldızlı Milli Forma ile mücadele verebilmek için umut saçmayı sürdürüyor.

YORUM YAP