İzmit Belediyesinin Kahramanmaraş’ta kurduğu Çadır Yaşam Alanı faaliyete başladı « İzmit Pusula Gazetesi

25 Haziran 2024 - 05:41

İzmit Belediyesinin Kahramanmaraş’ta kurduğu Çadır Yaşam Alanı faaliyete başladı

Depremin ilk gününden bu yana bölgede yardım çalışmaları yürüten İzmit Belediyesinin Kahramanmaraş’ta kurulumunu tamamladığı Çadır Yaşam Alanı faaliyete başladı

İzmit Belediyesinin Kahramanmaraş’ta kurduğu Çadır Yaşam Alanı faaliyete başladı
Son Güncelleme :

30 Mart 2023 - 14:52

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından hızlıca harekete geçen; ilk günden bu yana bölgedeki yaraları sarmaya çalışan İzmit Belediyesi 6 farklı noktada çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta çadırkent kurulumunu tamamlayan İzmit Belediyesi, depremzedeleri Çadır Yaşam Alanı’nda ağırlamaya başladı.
SAĞLAM, “FAALİYETE GEÇTİ”
Bölgedeki çalışmaları yürüten Koordinatör Birol Sağlam, “İzmit Belediyesi olarak depremin ilk gününden bu yana 6 farklı noktada İzmit halkının da desteğiyle bölgede hizmet vermeye gayret gösteriyoruz. Kahramanmaraş’ta çadırkentimiz faaliyete geçmiş durumda. Çadır Yaşam Alanımızda çocuk kreşimiz, Çınar Akademimiz ve 2 adet eğitim konteynerimiz mevcut. Bu eğitim konteynerlerinde üniversite öğrencilerine eğitim amaçlı destek verilecek.
“BURADA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
2 tane sağlık konteynerimiz mevcut. Bu sağlık konteynerlerimizde kadın ve çocuklarımız için Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle vereceğimiz hizmetler olacak. Çadır Yaşam Alanımızda kendi öz kaynaklarımızla imal ettiğimiz 15 adet duş, 25 adet WC mevcut. Ayrıca kendi öz kaynaklarımızla yaptığımız oturma gruplarımız var, çocuk oyun parkımız var. Elimizden geldiğince depremzedelerin yanında olmaya çalışıyoruz. Buradayız, burada olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP