İzmit Belediyesi Oda Orkestrası İlk Büyük Konserinde Büyüledi « İzmit Pusula Gazetesi

15 Temmuz 2024 - 06:20

İzmit Belediyesi Oda Orkestrası İlk Büyük Konserinde Büyüledi

İzmit Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlerinin ikinci gününde Seka Park’ta ilk büyük konserini veren İzmit Belediyesi Oda Orkestrası, konsere katılanları adeta büyüledi.

İzmit Belediyesi Oda Orkestrası İlk Büyük Konserinde Büyüledi
Son Güncelleme :

28 Ağustos 2019 - 12:45

İzmit Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri renkli bir şekilde devam ediyor. Etkinliklerin ikinci gününde İzmit Belediyesi Oda Orkestrası ilk büyük konseriyle İzmitlilerle buluştu. Seka Park Uçurtma Tepesi’nde gerçekleşen konserde Şef Özgür Günay yönetimindeki orkestra klasik müzik, caz, türküler ve Cumhuriyet şarkılarından oluşan zengin bir repertuvarıyla İzmitlilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

YOĞUN KATILIM

İzmit Belediyesi tarafından kurulan Oda Orkestrası’nın ilk büyük konserine  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İzmit Belediyesi meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. İzmit halkının konsere ilgisi yoğun oldu.

ZAFER RUHUNU HEP BİRLİKTE YAŞAMAYI İSTEDİK

Konserde İzmit Belediyesi Orkestra Şefi Özgür Günay’a çiçek ve plaket takdim eden İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, “İstedik ki zaferimizi yakışır bir şekilde coşkuyla kutlayalım. O ruhu hep beraber yaşamayı istedik. 30 Ağustos’u bir gün değil 5 gün boyunca kutlamak istedik. 26 Ağustos’ta başlayan etkinliklerimizi 30 Ağustos’a kadar devam edecek” dedi.

BU GECE İLK KONSERİMİZ

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Bizim onurla gururla ilk akşamını yapacağımız ve İzmit’te ilk defa İzmit Belediyesi bünyesinde kurduğumuz oda orkestramız bütün etkinliklerimizle bizimle beraber olacaklar. Bu gece ilk kez konserimiz verildi. Bundan sonra bayramlarımız çok daha renkli geçecek. Bu bayramlar bu zaferler bize armağandır. Bu zaferleri ve bayramları bize armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi şükranla anmak istiyorum” şeklinde konuştu.

MALAZGİRT DE BİZİM, 30 AĞUSTOS DA BİZİM

Şunu da söylemek istiyorum ki 1071 Malazgirt de, 30 Ağustos da bizim. Bütün zaferlerimize, değerlerimize ve tarihimize hep birlikte sahip çıkacağız. Çünkü ortak tarihimiz ve kültürümüze hep sahip çıkmamız gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

YORUM YAP