Fikri Işık; Gültepe, Yenidoğan, Tavşantepe ve Cedit Mahalleri için de toplantı yapar mı? « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 03:14

Fikri Işık; Gültepe, Yenidoğan, Tavşantepe ve Cedit Mahalleri için de toplantı yapar mı?

Fikri Işık; Gültepe, Yenidoğan, Tavşantepe ve Cedit Mahalleri için de toplantı yapar mı?
Son Güncelleme :

01 Şubat 2019 - 20:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en fazla üzerinde durduğu konuların başında gelen kentsel dönüşüm işinin ne kadar gerekli olduğunu anlamak için yeni bir 17 Ağustos olayının yaşanması mı gerekiyor? Sorusu son günlerde insanların aklını kurcalıyor.

Geçtiğimiz aylarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Veli Ahmet ve Hacı Hızır mahalleri ile ilgili bölgelerin riskli alan olduğu meşru hale geldi.

Bunun üzerine Eski Bakan, şimdinin AK Parti milletvekili Fikri Işık, Veliahmet ve Hacı Hızır mahallerinin riskli alan ilan edilmesi ile ilgili bölgede kentsel dönüşüm istemeyen vatandaşlarla bir toplantı gerçekleştirdi. Hayli olaylı geçen toplantıda en doğal hak olarak toplantıya katılım sağlamak isteyen ve o bölgede kentsel dönüşüm için tüm hazırlıklarını ve anlaşmalarını yapan Veral inşaat yetkilileri Fikri Işık’ın talimatıyla, toplantı salonunda bulunan polisler tarafından yaka-paça dışarıya çıkartılmıştı.

Bunun ardından karşılıklı açıklamalar yapılmış, Veral inşaat yetkilileri salondan dışarı çıkartılmalarıyla ilgili tepkilerini gerek sosyal medya ve gerekse de basın önünde dile getirmişlerdi.

Geçtiğimiz günlerde, Kocaeli Ticaret Odası aylık olağan meclis toplantısında Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda şehir plancısı-inşaat mühendisi Abdurrahman Çuhadar, Cumhurbaşkanlığı kararı ile bazı bölgeleri riskli alan ilan edilen Veliahmet ve Hacı Hızır Mahallelerine, Gültepe, Yenidoğan, Tavşantepe ve Cedit Mahallerinin tamamının da ilave edilmesini önererek, “Kocaeli Ticaret Odası’na kayıtlı merkezi Kocaeli’nde olan, şehir plancı arkadaşlarımız, mimarlarımız ve müteahhitlerimiz mevcuttur. Bu noktada gerek merkezi hükümet, gerek mahalli belediyeler ile işbirliği içerisinde kentimizin yapı kalitesini artırmamızın mümkün olduğunu bir kez daha ifade ediyor, el birliğiyle 17 Ağustos’ların ‘kaderini değiştirebileceğimizi bir kez daha vurguluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Şimdi akıllarda ki soru; “acaba AK Parti milletvekili Fikri Işık, Çuhadarın riskli alan ilan edilmesi tavsiyesinde bulunduğu Gültepe, Yenidoğan, Tavşantepe ve Cedit Mahalleri için de o bölgede yaşayan bölge sakinleriyle bir toplantı yapar mı?” sorusu…

Elbette ki Çuhadarın sözleri şimdilik tavsiye niteliğinde ama AK Parti milletvekili Işık konuyu ne zaman ele alır bilinmez…

Işık’ın Gültepe, Yenidoğan, Tavşantepe ve Cedit Mahalleri için nasıl bir hamle yapacağını hep birlikte yaşayıp göreceğiz…

KALIN SAĞLICAKLA…

YORUM YAP