ALİKAHYA KAPALI PAZAR KURALARI ÇEKİLDİ « İzmit Pusula Gazetesi

15 Temmuz 2024 - 04:56

ALİKAHYA KAPALI PAZAR KURALARI ÇEKİLDİ

Pazar Yeri Kuraları Çekildi

İzmit Belediyesi tarafından Alikahya Fatih Mahallesi’nde yapılan kapalı pazarda kurulacak tezgahların yerleri kura ile belirlendi.

ALİKAHYA KAPALI PAZAR KURALARI ÇEKİLDİ
Son Güncelleme :

04 Haziran 2018 - 16:16

Alikahya’daki mevcut pazarda bulunan 80 tezgahın yeni yapılan kapalı pazarda metre ve yer tespiti kurası noter huzurunda gerçekleştirildi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Kocaeli 4. Noteri huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Pazarcılar Odası Başkan Yardımcısı Serkan Bozkurt, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, AK Parti İzmit İlçe Yöneticisi Ahmet Çelik ve pazarcı esnafı katıldı.

Amacımız Daha İyi Hizmet Vermek

Kura çekiminde konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, “Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın vizyonlarından bir tanesi de daha iyi Pazar yerleri yapmak. Halen şehrin muhtelif yerlerinde 21 adet semt pazarımız var. Belediye Başkanımız göreve geldikten sonra 11 adet kapalı pazar alanları yaparak hem pazarcı esnafının daha modern ortamlarda çalışmasını sağladık, hem de vatandaşların yağmurdan, güneşten, kardan etkilenmeden rahatlıkla huzur içerisinde alış veriş yapmalarını sağladık. Alikahya’daki kapalı pazar da sizlere verdiğimiz değeri göstermektedir. Kapalı pazarlarımızda sadece pazarcı tezgâhları yok, tuvaletinden, mescidine, bebek emzirme yerine kadar sosyal donatılarda bulunuyor” dedi.

Kura çekimi yapılan ve yaklaşık 2 milyon liraya mal olan Alikahya’daki kapalı pazarın önümüzdeki günlerde resmi açılışının yapılacağı kaydedildi.

YORUM YAP