ABD Askerleri Darbeye mi hazırlanıyor? « İzmit Pusula Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 01:07

ABD Askerleri Darbeye mi hazırlanıyor?

Venezuela Devlet Başkanı olarak seçilen Nicolas Maduro, ABD yönetiminin Venezuela’da askeri darbe yapmayı planladığı öne sürdü.

ABD Askerleri Darbeye mi hazırlanıyor?
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2018 - 19:02

Rus haber ajansı Sputnik’in aktardığı habere göre, geçen pazar günü gerçekleşen seçimlerde yüzde 68 oy alarak yeniden Venezuela Devlet Başkanı olarak seçilen Nicolas Maduro, ABD yönetiminin “Bolivar Devrimi’ni yok etmek” amacıyla Venezuela’da askeri darbe gerçekleştirmeyi planladığını iddia etti.

Maduro daha önce de ABD Maslahatgüzarı Todd Robinson’ın hükümete karşı komplo kurma suçlamasıyla sınır edilmesini talep etmiş, ABD Dışişleri Bakanlığı ise Caracas’ın bu adımına karşılık olarak Venezuelalı 2 diplomatın 48 saat içinde ülkeden ayrılması talimatı vermişti. Maduro, geçen pazar günü gerçekleşen seçimlerde yüzde 68 oy alarak yeniden Venezuela Devlet Başkanı olarak seçilmişti.

SEÇİMİ GAYRİMEŞRU OLARAK BELİRTMİŞLERDİ

Seçimlere katılım oranı ise yüzde 46 olarak belirlenmişti. Aralarında ABD, Kanada, Arjantin, İspanya ve Almanya’nın bulunduğu bir dizi ülke, seçimlerin “gayrimeşru” olduğunu iddia ederek, Maduro’nun yeniden seçilmesinin demokratik olmadığını belirtmişti.

YORUM YAP