6 İlde 38 DEAŞ Şüphelisi Yakalandı « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 08:56

6 İlde 38 DEAŞ Şüphelisi Yakalandı

6 İlde 38 DEAŞ Şüphelisi Yakalandı
Son Güncelleme :

28 Nisan 2024 - 15:38

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamalarına göre, Türkiye’nin 6 ilinde DEAŞ Terör Örgütü’ne yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-31” operasyonları sonucunda toplamda 38 şüpheli yakalandı. Bakan Yerlikaya, terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak, teröristlere göz açtırılmayacağını ve güvenlik güçlerinin milletin huzuru, birlik ve beraberliği için çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlükleri tarafından düzenlenen operasyonlar, Adana, Aydın, Çorum, Gaziantep, Kayseri ve Mersin illerinde gerçekleştirildi. Her ilde yakalanan şüphelilerin sayıları şöyle:
  • Adana: DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 6 şüpheli yakalandı.
  • Aydın: DEAŞ terör örgütü faaliyetleriyle bağlantılı 1 şüpheli yakalandı.
  • Çorum: DEAŞ ile ilişkili 13 şüpheli yakalandı.
  • Gaziantep: DEAŞ ile bağlantılı 2 şüpheli yakalandı.
  • Kayseri: 4 DEAŞ şüphelisi yakalandı.
  • Mersin: DEAŞ terör örgütü ile ilişkili 12 şüpheli yakalandı.
Operasyonlar sonucunda birçok dijital materyale ve önemli miktarda döviz ile Türk Lirasına el konuldu. Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polisleri tebrik ederek, “Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” dedi.
Bu başarılı operasyonlar, Türkiye’nin terörle mücadeledeki ciddiyetini ve kararlılığını bir kez daha göstermektedir. Güvenlik güçleri, terör örgütlerine karşı sürekli tetikte olmaya devam ediyor.

YORUM YAP