Yerli otomobil üretiminde yeri sanayiciler seçecek « İzmit Pusula Gazetesi

4 Ekim 2023 - 07:19

Yerli otomobil üretiminde yeri sanayiciler seçecek

Haberler Ekonomi Haberleri Yerli otomobil üretiminde yeri sanayiciler seçecek Yerli otomobil üretiminde yeri sanayiciler seçecek Giriş Tarihi: 4.12.2017 Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerli otomobilin üretileceği yerle ilgili olarak, “Özel sektörün tamamen maddi menfaatleri itibarıyla değerlendireceği bir alanda siyasi olarak yönlendirme yapmak yanlış olur. Menfaatlerine en uygun yeri kesinlikle kendileri seçecekler” dedi.
AK Parti Süleymanpaşa İlçe Kongresi için geldiği Tekirdağ'da soruları yanıtlayan Zeybekci, Tekirdağ'ın yerli otomobil üretimi için aday şehirlerden biri olduğunu belirtmesi üzerine şunları söyledi: “Yerli otomobil, belli bazı hassasiyet isteyen sektörler, özellikli bazı sanayi kuruluşları ve meslek grupları, yılların verdiği bazı birikimler, tecrübeler ve kümelenmelerden yararlanır. Belirli bazı şehirler vardır ki belli meslek veya sektörlerde çok uzun yılların verdiği kümelenmeleri vardır. Orada hem yan sanayi hem yetişmiş eleman ve teknik kadro avantajla..

Yerli otomobil üretiminde yeri sanayiciler seçecek
Son Güncelleme :

04 Aralık 2017 - 3:34

  1. Haberler
  2. Ekonomi Haberleri
  3. Yerli otomobil üretiminde yeri sanayiciler seçecek

Yerli otomobil üretiminde yeri sanayiciler seçecek Giriş Tarihi: 4.12.2017

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerli otomobilin üretileceği yerle ilgili olarak, "Özel sektörün tamamen maddi menfaatleri itibarıyla değerlendireceği bir alanda siyasi olarak yönlendirme yapmak yanlış olur. Menfaatlerine en uygun yeri kesinlikle kendileri seçecekler" dedi.

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Kongresi için geldiği Tekirdağ'da soruları yanıtlayan Zeybekci, Tekirdağ'ın yerli otomobil üretimi için aday şehirlerden biri olduğunu belirtmesi üzerine şunları söyledi: "Yerli otomobil, belli bazı hassasiyet isteyen sektörler, özellikli bazı sanayi kuruluşları ve meslek grupları, yılların verdiği bazı birikimler, tecrübeler ve kümelenmelerden yararlanır. Belirli bazı şehirler vardır ki belli meslek veya sektörlerde çok uzun yılların verdiği kümelenmeleri vardır. Orada hem yan sanayi hem yetişmiş eleman ve teknik kadro avantajları vardır. Özel sektörün tamamen maddi menfaatleri itibarıyla değerlendireceği bir alanda siyasi olarak yönlendirme yapmak yanlış olur. Menfaatlerine en uygun yeri kesinlikle kendileri seçecekler. Tekirdağ da bunların içinde alternatif olabilir mi? Olabilir."

piyasalar GÜNÜN EN ÖNEMLİ MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYIN BUGÜN NELER OLDU

  • Yükleniyor…

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN