Yenimahalle’ye Deniz Manzaralı Park « İzmit Pusula Gazetesi

15 Temmuz 2024 - 04:39

Yenimahalle’ye Deniz Manzaralı Park

Yenimahalle’ye Deniz Manzaralı Park
Son Güncelleme :

18 Aralık 2017 - 17:14

İzmit Belediyesi’nin park seferberliği devam ediyor. Şimdiye kadar 300’den fazla parkın yapıldığı İzmit’te yeni bir park daha hizmete girdi.

Yenimahalle Radar Caddesi üzerinde yaptırılan Deniz Park, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Başkan Doğan’ın yanı sıra Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Yenimahalle İlköğretim Okulu Müdürü Erhan Göçer, mahalle muhtarı Tuncay Aşkın, Çanakkale Şehitleri ve İstiklal Gazileri Varisleri Derneği üyeleri, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Deniz Manzaralı

Yaklaşık 424 metrekarelik alanda yapılan İzmit Körfez manzaralı parkın içerisinde 90 metrekarelik çocuk oyun alanı, kondisyon aletleri, kamelyalı oturma yerleri bulunuyor. Parkın açılışını çocuklarla birlikte yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptığı konuşmada “mütevazı bir açılışı daha gerçekleştiriyoruz. İzmit Belediyesi olarak mahallerdeki atıl kullanılmayan her alanı değerlendirip park ya da yeşil alana çevirerek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bazı mahallerde park yapacak yer bulamıyoruz. Parkımızı yaparken her yaş grubundan kişiyi düşünerek planlama yapıyoruz. Bu parkımızdan çocuklarımız da yetişkinlerimiz de yararlanacaklar. Parkımız kadar ismi de güzel. Vatandaşlarımız deniz manzaralı bir ortamda hoşça vakit geçirecekler. Burası çocuklarımızın eğlence alanı, büyüklerimizin de huzur bulduğu bir yer olacak.

Bütün Çabamız Çocuklar İçin

Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onların en güzel şekilde yetişmesi her anne babanın canından fazla istediği şeydir. İzmit Belediyesi olarak bizler de çocuklarımıza her tür hizmeti, her tür desteği vermeye çalışıyoruz. Onlar için oyun sahaları, çok amaçlı salonlar yapıp basketbol topu, bisiklet, tablet bilgisayar dağıtıyoruz. Okul Hizmet Masası ve Çocuk Hakları Okulu’nu çocuklarımız için kurduk. Bütün çabamız çocuklarımız bizim gördüğümüz eksiklikleri görmesin, daha iyi şartlarda yetişsinler içindir. Biz biliyoruz ki, geleceğin Türkiye’si onların elinde devam edecek. Ülke olarak bugünlere kolay gelmedik. İstiklal Marşı’mızı bugün rahatça okuyoruz ama bunun için çok bedeller ödedik. Şuanda bile bayrağımız, İstiklal Marşımız için kahramanlarımız sınırda ve sınır ötesinde mücadele veriyorlar. Allah hepsinin yardımcısı olsun. İşimizi iyi yapacağız, çok çalışacağız, birlik beraberlik içinde olup şehitlerimize, gazilerimize layık olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından açılış gerçekleştirildi. Başkan Doğan, çocuklara top dağıtıp onlarla birlikte park içine fidan dikti.

YORUM YAP