Yeni Modern Balık Satış Yeri İçin Düğmeye Basıldı « İzmit Pusula Gazetesi

15 Temmuz 2024 - 04:29

Yeni Modern Balık Satış Yeri İçin Düğmeye Basıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sahilde balıkçılar için yapacağı yeni balık satış yerinin çalışmaları başlıyor.

Yeni Modern Balık Satış Yeri İçin Düğmeye Basıldı
Son Güncelleme :

07 Ocak 2018 - 17:41

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Evi’nde faaliyet gösteren balıkçılar için yeni ve modern balık satış yeri yapmaya hazırlanıyor. Sahil Otoparkı balıkçı lokantalarının karşısına yapılacak olan satış yerinin yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Çalışmaları yakında başlayacak olan yeni satış yeri geniş ve ferah yapısıyla balık severlerin yeni uğrak yer olacak.

 

70 METREKARELİK SATIŞ BÖLÜMLERİ

Zemin ve asma kat şeklinde planlanan yapının taban inşaat alanı 734 metrekare toplan inşaat alanı da 825 metrekare olacak. Yapının içinde 7 adet balık satış bölümü yer alacak. Her bir satış bölümü 70 metrekare alana sahip olacak. Satış yerinde 1 adet de 50 metrekarelik engelli wc’nin de bulunacağı tuvalet yer alacak. Mimar Sinan Yaya Köprüsü’nün sahil kısmından inen vatandaşlar yaklaşık 50 metre mesafedeki balık satış yerine kolayca ulaşabilecekler.

 

OTOPARK SORUNU YOK

Bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan balık satış yeri Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından inşa edilecek. Taşıyıcı olarak çelik malzemenin kullanılacağı satış yeri mimari olarak da göze çarpacak.

Satış yerinin otoparkın hemen yanında olması otopark sorununu da ortadan kaldıracak. Aracını otoparka bırak vatandaşlar kısa bir yürümenin ardından satış yerine ulaşarak alışverişlerini yapacaklar.

YORUM YAP