Ünlü’den Sarıbay’a cevap « İzmit Pusula Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 13:30

Ünlü’den Sarıbay’a cevap

Ünlü’den Sarıbay’a cevap
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2019 - 21:12

Huzurevi üzerinden İzmit Belediye Başkanı’na yüklenen MHP il Başkanı Aydın Ünlü’ye yanıt olarak “Ünlü, haddini aşmıştır.” demişti, Aydın Ünlü’den yanıt gecikmedi:”Cengiz bey Bodrum tatilinde içkisini yudumlarken açıklama yaptı sanırım”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay arasında polemik devam ediyor. Ünlü, yapımı süren Huzurevi İnşaatıyla ilgili olarak İzmit Belediyesi’nin 300 bin TL talep edilip, edilmediğini sormuştu. İzmit belediye Meclis toplantısına konuşulan bu iddia sonrası CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’yü eleştirerek, “Ünlü belediyeciliği bilmediğini ortaya koymuştur. Bu gibi durumlarda başkanın yetkisini kullanarak tek başına böyle bir parayı talep etme hakkı yok. Bu gibi kararlar encümen veya meclis kararlarıyla gerçekleşir. İddiası karalama ve asılsız iddiadır. Üslubu kötü ve çirkin. İddiayı ortaya atmadan önce bir araştırma yapsaydı, sonra konuşsaydı” ifadelerini kullanmıştı.

 

YANIT GECİKMEDİ

Ünlü’den Sarıbay’a yanıt ise gecikmedi. Ünlü, “CHP’nin ilçe başkanı Hakan Çakar ve İl Başkanı Cengiz Sarıbay benim basın açıklamamı dinlememiş. Malum gazetelerinin manşetine göre yorum yapmışlardır. Bir haber sitesinin manşetine göre MHP İl Başkanına saldırıyorlar. Bunu hiç sorgulamıyorlar. Onlarda at gözlüğü var. Bakış açıları bu. Bu yüzden siyasette de başarılı olamıyorlar. Ben kime nerede ne söyleyeceğimi bilirim” dedi.

 

İÇKİSİNİ İÇERKEN

Cengiz bey akşam Bodrum tatilinde içkisini yudumlarken açıklama yaptı sanırım diyen Ünlü, “Benim onlara yansıtıldığı gibi bir yorumum yok. Ben söylediklerimin arkasındayım, ben ülkücüyüm. CHP zihniyetiyle mücadele etmeye devam edeceğiz. Huzurevi konusunu gündeme taşıdım. Bu amme hizmetidir. İlla bir bedel ödenmeli fakat iş huzurevi sakinlerini ziyaret ederek şov yapmak değil sorunu çözmektir. Huzurevi inşaatı yapılacak” diye konuştu.

YORUM YAP