Ünlü: Ülküsüzler anlayamaz « İzmit Pusula Gazetesi

23 Eylül 2023 - 21:23

Ünlü: Ülküsüzler anlayamaz

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “ Zeytin Dalı” operasyonu ilgili olarak, “Teröristlerin kökünü kazıyacağız. Hain saldırıları gerçekleştirenler fazlasıyla karşılık bulacaklar. Canımıza, toprağımıza kasteden terör örgütlerini hep birlikte yok edeceğiz. Kızılelma ülküdür, ülküsüzler anlayamaz” dedi

Ünlü: Ülküsüzler anlayamaz
Son Güncelleme :

25 Ocak 2018 - 20:29

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında gerçekleştirdiği basın açıklaması ile ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. “ Zeytin Dalı” operasyonu ile ilgili değerlendirmede bulunan Ünlü “Kilis’te namaz vakti cemaate roket atacak kadar gözü dönmüş teröristlerin kökünü kazıyacağız. Ülkemizin can ve mal güvenliğine karşı bu hain saldırıları gerçekleştirenler kat kat fazlasıyla karşılık bulacaklar. Canımıza, camimize, toprağımıza kasteden terör örgütlerini hep birlikte yok edeceğiz. Kızılelma ülküdür, ülküsüzler anlayamaz. Türk düşmanları tanımlayamaz, işbirlikçiler bunu idrak edemez” dedi.

 

MİLLET OLMA ŞUURU

Haftalık basın açıklamasında konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de gerçekleştirdiği operasyonu Millet olma şuurumuzun ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha bizlere göstermiştir. Biz bunu sokakta çok daha iyi görmekteyiz. İşte bu yüzden. işte bugünler için MHP ve Sayın Genel Başkanımız sen ben meselelerini bir kenara koymuş ve biz de onun arkasından yürümüşüzdür. Önümüzdeki süreç bizler için siyasi bir süreç değildir. Mesele Ülkenin bekasıdır. Bizden beklenen bu sürece katkı vermemizdir. Meseleye buradan bakıldığında, bizim kent içinde Türkiye’ye model olan il başkanları masasına ne kadar önem verdiğimizin gerekçeleri şimdi daha iyi idrak edilebilir diye düşünüyorum” dedi.

 

“TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKEDİR”

“Türkiye güçlü bir ülkedir. Kocaeli’nde Türkiye’nin en dinamik en üretken şehridir” diyen Ünlü “ Ekonomik açıdan baktığımızda Kocaeli Türkiye’dir. Sosyolojik açıdan baktığımızda da Kocaeli Türkiye’dir. Bu sebeple biz MHP Kocaeli teşkilatı olarak Kocaeli’nin her karışına çalışmalarımızı kesintiye uğratmadan sürdürmekteyiz. Bazıları biraz önce bahsettiğim Ülkenin Bekası ile ilgili duruşumuzu anlayamıyor ya da anlamak istemiyor. MHP yeri geldiğinde en sesini değil sözünü yükselterek en güçlü muhalefeti yapar. Geçmiş bunun ispatıdır. Evet, MHP yeri geldiğinde de en güçlü desteği verir. Yaşadığımız bugünler bunun ispatıdır. Özetle MHP yanlışa dur der. iyi olana destek verir. Mesele bu kadar basittir” dedi.

 

“OPERASYONLARA DESTEK OLACAĞIZ”

“Ve tüm bunları kendi bağımsız ve müstakil iradesiyle yapar” diyerek sözlerine devam eden Ünlü “Siyaseten rakamsal kaygılar gözetmez, denge gözetmez. MHP için tek kriter ülkenin bekasıdır, aziz Türk Milletinin çıkarlarıdır. İşte bu yüzen Milliyetçi Hareket 48 yıldır Aziz Türk Milletinin teminatı olarak dimdik ayaktadır. Namaz vaktinde, secde halinde olan cemaatle dolu bir camiye roket atılması nasıl bir aşağılık sürüsü ile karşı karşıya olduğumuzu Bir kez daha göstermiştir. İşte bu yüzden tüm benliğimizle, maddi manevi her şeyimizle, en önemlisi dualarımızla son terörist yok olana kadar yapılan operasyonlara destek olacağız” dedi.

 

“ŞEHİRCİLİK UZMANLIK İŞİDİR”

Kent gündemine dairde açıklamalarda bulunan Ünlü “Bugünlerde imar mevzuları çok tartışılıyor. Biz de yakından takip ediyoruz. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu meselelerin açıklıkla tartışılması kent demokrasimiz açısından güzeldir. Bizim burada kriterlerimiz bellidir. Nedir bu kriterler, birincisi etik olup olmadığıdır. Yani bir haksızlık söz konusu mu ? Önce buna bakarız ikincisi; kentin gelişimine bir katkı veriyor mu? Bu da önemlidir. Şehircilik bir uzmanlık işidir, belediyecilikte siyasi bir alan olduğu gibi teknik bir iştir. Biz de bu konuyu uzmanlarımızla görüştük kendilerine danıştık” dedi.

 

“3-4 KATLA İMAR ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Sözlerine devam eden Ünlü “Bizim çıkardığımız sonuç Kocaeli’nin çözüme muhtaç problemi çok. Bu problemler bütüncül bir anlayışla ele alınmalı. Noktasal tartışmalarla şehrimizin problemlerini çözemeyiz. Kat yüksekliği, emsal, hassas konular. Çünkü bu konular içine hak barındırır. Tabii ki bu şehrin tamamını 3-4 katla imar etmemiz mümkün değildir. Nerede ne yapılacağına adalet gözetilerek ehil kişilerle karar verilmelidir. Bu konularda Kentsel Tasarımcı Talha Kös bizim itibar ettiğimiz ve danıştığımız arkadaşlarımızdan biridir.” dedi.

YORUM YAP