Ünlü: “Meclis üye sayımızı 103 yapacağız” « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 03:35

Ünlü: “Meclis üye sayımızı 103 yapacağız”

Ünlü: “Meclis üye sayımızı 103 yapacağız”
Son Güncelleme :

26 Ocak 2019 - 19:22

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinden belediye başkan aday adaylarıyla teşekkür amaçlı bir araya geldiği programda yaptığı konuşmada, “Cumhur İttifakı’nı yüzde 60’a çıkarmak için bir AK Partililerden daha fazla çalışmak zorundayız. Çok çalışıp 23 olan meclis belediye üyemizi 103 yapmak için gayret edeceğiz” dedi.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve yönetimi MHP’den Belediye Başkan Aday Adayı olan isimlerle Tramvay Cafe’de kahvaltıda bir araya geldi. MHP, ilimizde Cumhur İttifakı kapsamında 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin adaylarını destekleyeceğini belirterek aday çıkarmayacağını duyurmuştu. Aday olarak ortaya çıkan isimlerin adaylıkları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Ocak’taki AK Parti Kocaeli Aday Tanıtım Toplantısı’nda AK Parti’nin tüm ilçelerde aday çıkaracağını açıklamasının ardından düştü. MHP İl Başkanlığı da partiden aday adayı olan isimlere teşekkür etmek adına kahvaltı organizasyonu yaptı.

 

SEÇİM ÇALIŞMALARINI SANCAKLI TAKİP EDECEK

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü programda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği konuşmayı katılımcılara okudu. Ünlü Genel Merkez tarafından MYK Üyeleri olan Hilal Elmas ve Erkan Azeri ile milletvekili Saffet Sancaklı’nın seçim çalışmalarını takip etmek için görevlendirildiklerini belirtti.

 

MECLİS ÜYEMİZİ 103 YAPACAĞIZ

 

Geçenlerde Ankara’da yapılan MHP Aday Tanıtım Programı’nın kalabalığını vurgulayan Ünlü, “Aday Tanıtım Programı MHP’nin gücünü tüm dünyaya ve Türkiye’ye gösterdi. Bizim güçlü bir camia olduğumuzu tüm dünya bilmekte. 31 Mart seçimleri bizim için sınavdır. Cumhur İttifakı’nı yüzde 60’a çıkarmak için bir AK Partiliden daha fazla çalışmak zorundayız. Diğer siyasi partilerin yaptığı yorumları bizlerin yapma hakkı yoktur. ‘Beka mı, Belediye mi?’ Bizim için cevap her zaman bekadır. Onun için biz ülkücü olmuşuz. Kocaeli teşkilatı liderini anlayan bir teşkilat. Hepiniz bir adaymış gibi çalışmak zorundasınız. Kocaeli’de MHP oy kaybedecek diyenlere ders vereceğiz. Çok çalışıp 23 olan meclis belediye üyemizi 103 yapmak için gayret edeceğiz. Gece gündüz çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

BİZE DÜŞEN CUMHUR İTTİFAKININ ADAYINI BAŞKAN YAPMAK

 

Ünlü’nün ardından söz alan MHP MYK Üyesi Hilal Elmas, “Seçim startı 25 Ocak’ta Genel Başkanımız tarafından verildi. 10 yıldır MHP’nin tüm programlarına katılmış biri olarak 25 Ocak’taki muazzam kalabalık beni ve orada bulunan herkesi derinden etkilemiştir. Bize düşen öncelikle Cumhur İttifakı’nın adayı kimse onun belediye başkanı seçilmesi için tüm gayreti göstermektir. Bu liderimizin emir ve talimatıdır. Bizlerin vatani görevimizdir. Normal şartlardan geçmiyoruz. Bu bir beka seçimidir. Milletini düşünen liderimizin dikkat çektiği beka meselesi birilerinin ağzına malzeme yapacağı bir husus değildir. Hepimizin bu hassasiyete uygun davranması gerekiyor” dedi.

 

MHP’NİN MECLİS ÜYESİNE OY İSTEYECEĞİZ

 

Belediye Meclis üyeliklerinin çok önemli olduğunu söyleyen Elmas, “Gelen tepkilere aldırış etmeyeceksiniz. Belediye meclis üyesi demek belediyede yönetimde söz sahibi olmak demektir. Başkanlıkla meclis çoğunluğu arasında bir fark yok arkadaşlar. En yüksek sayıda temsili sağlamak durumundayız. MHP’nin meclis üyesine oy isteyeceğiz. Genel başkanımızın uygun gördüğü slogan da belli. Beka için milli karar, Cumhur için İstikrar diyerek yola çıktık” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM YAP