Ünlü: İşçilerin durumu içimi sızlatıyor « İzmit Pusula Gazetesi

15 Nisan 2024 - 17:57

Ünlü: İşçilerin durumu içimi sızlatıyor

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Posco işçilerinin durumuna ilişkin, “İşçiler sonuna kadar haklı. Bu durum benim içimi sızlatıyor. İşçiyle birlikte Ankara’ya yürüyeceğini söyleyen vekiller Posco’nun yöneticileriyle görüşüp, sorunu çözsünler. Bize var da Posco yönetimine OHAL yok mu?” dedi

Ünlü: İşçilerin durumu içimi sızlatıyor
Son Güncelleme :

05 Ocak 2018 - 18:32

MHP olarak 2018’e hızlı girdiklerini ifade eden MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bu akşam Çayırova’da 17 bölgede saha programı yapacağız. Önümüzdeki hafta çok yoğun geçecek. İlçe divan toplantılarımız 31 Ocak’ta bitecek. Bizim için önemli olan tarih 11 Şubattır. O tarihte sayın genel başkanımıza kırmızı dosya teslim edeceğiz. Buradan bir mahalle başkanı arandığında sandık numaram bu, seçmen sayım bu diyebilen bir yapı olacak. ESG sistemi üzerinde bir ilçe istişare toplantıları olacak. Herkesin ev ödevi olduğu bir yapı. Aktif olarak görev yapan 25 bin görevlimiz var.  Pazar günü Darıca ilçe binamızın açılışı var. Güzel bir bina tutuldu orada. İzmit ilçe teşkilatı bir üst kata taşındı. Teşkilatlar iktidar hazırlığını yapıyor. Teşkilat yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“MHP BİR VEKİL YETMİYOR”

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Kocaeli’de pek görülmemesinin vatandaşlar tarafından eleştirildiğinin hatırlatılmasına üzerine değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Sancaklı’yı Kocaeli’de görmediğini söyleyen vatandaşlarımız kendilerine göre haklı olabilirler. Ama biz Kocaeli’de ne oluyorsa sayın milletvekilimizde istişare yapıyoruz. Birçok görevi var Saffet beyin. Vekilimiz görevini yapıyor. Kocaeli’de MHP’ye bir vekil yetmiyor. Bir sonraki seçimde birden fazla vekil çıkarmak için çalışacağız” dedi. Ünlü, “İYİ Parti’nin il yönetimini tanıtmasına yönelik olarak, “Bizim hiç merak etmediğimiz bir yönetim. Kim var kim yok hiç umurumuzda değil” dedi.

 

“ÇÖZÜMÜN YERİ POSCO FABRİKASI”

Posco işçilerinin durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Ünlü, “Bugün Türkiye hassas bir süreçten geçiyor. Geceden kurgulanıp, sabah uygulamaya geçen tiyatroları gördük. İşçiler sonuna kadar haklı. Bu durum benim içimi sızlatıyor. İşçiyle birlikte Ankara’ya yürüyeceğini söyleyen vekiller Posco’nun yöneticileriyle görüşüp, sorunu çözsünler. İşçi ile polisi karşı karşıya getiren zihniyetten kurtulamadılar gittiler. Siyasi oy hesabı yaparak değil, tamamen işçiyi düşünerek hareket edilmeli. Çözümün yeri Posco Fabrikası ya da meclistir. Artık 1980 öncesi dönemde değiliz. Milletten destek bulamazsınız. Ben vekilimize ileteceğim konuyu. Rapor olarak durumu sunacağız.  Bize var da Posco yönetimine OHAL yok mu?” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM YAP