Ünlü: Gerekirse canımı hediye ederim « İzmit Pusula Gazetesi

2 Mart 2024 - 10:46

Ünlü: Gerekirse canımı hediye ederim

Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Eğer, yeri gelirse ben de bir Bozkurt gibi, en ön safta Afrin’e gider, gerekirse, ihtiyaç hasıl olursa bu vatana, bu millete taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim” dedi

Ünlü: Gerekirse canımı hediye ederim
Son Güncelleme :

06 Şubat 2018 - 16:54

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına Zeytin Dalı Harekatı şehitlerimizi anarak başlayan Ünlü, Afrin’e gerekirse en ön safta gideceğini ve canını seve seve vereceğini ifade etti.

 

YUVALARI BAŞINA YIKILMALI

Açıklamasında Ünlü, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında aldığımız şehadet haberleri yüreklerimizi kavurmakta, milletimizi büyük bir üzüntüye sevk etmektedir. Bayrak şehitler sayesinde dalgalanmaktadır. Onlar ki; destanı öksüz, sükûtu derin meçhul asker değildir. Çünkü yattıkları kutsal toprak bellidir, tuttukları şanlı bayrak bellidir. Terör örgütüne taviz vererek, boyun eğerek beka ve güvenliğimiz korunamayacaktır. Türk milleti bugünlere ya istiklal ya ölüm seslenişiyle gelmiştir. Sınır ötesindeki terör yuvaları hainlerin başına yıkılmalıdır” dedi.

 

TÜRK VATANI SONSUZA KADAR BAĞIMSIZDIR

Devamında Aydın Ünlü, “Milliyetçi Hareket Partisi Zeytin Dalı Harekatı’na sonuna kadar destek verecek, her şart altında kahraman Mehmetçiğin ardında duracaktır. Hiç kimse unutmasın, hiç kimse aklından çıkarmasın: Türk milleti birdir, bölünemeyecek, bölünme kabul etmeyecektir. Türk vatanı sonsuza kadar bağımsız, bağlantısız var olacaktır. Kabul etmek lazımdır ki, ülkemizin zarar göreceğini düşündüğümüz her meselede son sözü söyleyecek olan sadece ve sadece aziz millet varlığıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, kurulduğundan beri verdiği mücadele ile özellikle milli kimlik ve milli beka ile ilgili konularda Türk siyasetinde yer edinmiştir. Bu konulardaki duruş, görüş ve icraatları ile millet varlığının en önemli güvencesi, milli meselelerin en hassas takipçisi olmuştur” şeklinde konuştu.

 

GEREKİRSE AFRİN’E EN ÖNDE GİDERİM

Ünlü devamında “Bilinsin ki, Zeytin Dalı Harekatı’na Bozkurt işareti yapa yapa dahil olacak, fedakarlıkta sınır tanımayacak yüz binlerce Bozkurt hazır beklemektedir. Türkiye tesadüfen bulunmamış, harita üzerinde kurulmamıştır. Türk milleti boşuna bir araya gelmemiş, bağımsızlık hediye olarak alınmamıştır. Bu topraklara rastgele vatan denmemiş, sınırlar icazetle çizilmemiştir. Eğer, yeri gelirse ben de bir Bozkurt gibi, en ön safta Afrin’e gider, gerekirse, ihtiyaç hasıl olursa bu vatana, bu millete taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim. Bu da millete bir Devlet sözüdür” ifadelerine yer verdi.

 

DEVLETİN SICAK YÜZÜ

Ardından Kocaeli Valiliği’nin çocuk işçilerle ilgili aldığı kararlar hakkında Ünlü, “Çocuk işçilerden alışveriş yapmayla ilgili, çocuk işçilerden alışveriş yapılmasıyla ilgili valiliğimizin başlattığı bu konuya vatandaşların da destek vermesi çok önemlidir. Kadın istihdamının arttırılması konusunda yapılan çalışmalar valiliğimiz tarafından yapılan bir diğer önemli çalışmadır. Sağlık İl Müdürünün acil servislerde belli bir saate kadar poliklinik açılması devletin sıcak yüzünün bir göstergesidir. MHP olarak bu projeleri destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

MASADAKİ KONULARA DEĞİNDİ

İl başkanları masasında alınan kararları açıklayan Ünlü, “İl başkanları masasında alınan karar sonrasında Çetin Emeç Köprüsü’nün onarılması, tramvay yolunun ışıklandırılması, Yürüyüş Yolu’nun tadilatı ve halk eğitim merkezinin tadilatı da masamızda görüşülmüş ve gerekli mercilere bu konular iletilmiştir” dedi.

 

BİZİ HİÇ İLGİLENDİRMİYOR

Meral Akşener’in İYİ Parti İl binası açılışı ile ilgili olarak Ünlü, “MHP çok yoğun bir programı olan bir siyasi parti. 86 siyasi parti var o parti de 87’nci partisidir. Henüz belgelerini tamamlamış bir partinin yaptığı iş bizi hiç ilgilendirmiyor. MHP’nin gündeminde böyle bir siyasi parti yok” şeklinde konuştu.

 

TABAN İLE YÖNETİM TERS DÜŞECEK

CHP Kurultayı’nı değerlendiren Ünlü, “Bir siyasi parti kurultayını yapmıştır. Hayırlı olsun deriz. İl Başkanına da bu konuyla ilgili hayırlı olsun ziyaretimizi yapmak istiyoruz. Kendi içindeki çalkantılarına baktığımızda uzun zaman tartışılacak bir kongre olmuştur. Meclise girenlerin sosyal medya paylaşımları bunu gösteriyor. Taban ile yönetimin ters düşmesine neden olacaktır. Bunu da hep beraber izleyip göreceğiz” dedi.

 

ANTALYA KAMPINA GİDECEĞİZ

Son olarak ekleyen Ünlü, “MHP genel başkanımızın talimatlarıyla Kocaeli teşkilatları 9-10-11 Şubat’ta 3 günlük Antalya kampına katılacağız. 2023’e kadarki milli ittifak sürecinin konuşulacağı toplantıya katılacağız. Perşembe akşamı ilçe başkanlarımızla yola çıkacağız” açıklamalarında bulundu.

YORUM YAP