Ünlü: Gebze Teşkilatı’nın ihracını istedik « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 00:21

Ünlü: Gebze Teşkilatı’nın ihracını istedik

Ünlü: Gebze Teşkilatı’nın ihracını istedik
Son Güncelleme :

06 Şubat 2019 - 0:07

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısını düzenledi. Toplantıda Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir’in görevden alınmasına yönelik haberlerle ilgili konuşan Ünlü, “Gebze Teşkilatı’nın görevden alınması yönünde Genel Merkeze rapor ilettik” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısını düzenlendi. Ünlü, İl binasında düzenlenen toplantıda kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Meclis üyeliği aday adaylığı başvurusu yapanlarla yapılacak olan mülakatlarla ilgili konuşan Ünlü, “MHP’nin bugün itibariyle meclis üyeliği mülakat programları başladı. Körfez ve Derince’yi tamamladık. İzmit ve Kartepe’yle bugün yapacağız. MHP, tarihinde ilk defa meclis üyeliklerinin üzerine titriyor. Önümüzdeki günlerde diğer ilçelerin aday adaylarıyla da görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

AK PARTİ’YLE SICAKLIK BİZİ MEMNUN ETMEKTE

Konuşmalarının devamında Ünlü, “Saha programlarımızı da sürdürüyoruz. 545 civarı aday adayı başvurusu bulunmakta. Körfez’de 42, Derince’de 45. Cuma günü mülakatların sonlanmasıyla tam sayısı açıklayacağız. Meclis üyesi aday tanıtım programımız başlayacak. 31 Mart için seçin sathında olacak dava arkadaşlarım programlara katılacaklar. AK Parti’nin aday tanıtım programları tamamlandı. Ben AK Parti’nin ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. İlk defa yaşadığımız bu ittifakta MHP ve AK Parti’nin arasındaki sıcaklık bizleri memnun etmekte” şeklinde konuştu.

 

GEBZE GENEL MERKEZE BİLDİRİLDİ

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir’in görevden alınıp alınmamasıyla ilgili sorulan soruya yanıt veren Ünlü, “8 aylık bir çalışma kapsamında Gebze ilçemizde Cumhur İttifakı’na uymayan tavırlar gördük. Bu duruma dair hazırladığımız raporu genel merkeze ulaştırdık. Genel Merkez nihayi kararını verecek. Genel Merkezimizden 1-2 gün içerisinde haber bekliyoruz” diye belirtti.

YORUM YAP