Üniversiteli Çocuklar Meslek Tanıtım Gezisinde « İzmit Pusula Gazetesi

31 Mart 2023 - 07:01

Üniversiteli Çocuklar Meslek Tanıtım Gezisinde

Başiskele Çocuk Üniversitesi 4. Kademe grubundaki öğrenciler, yarıyıl tatillerini gezi etkinlikleriyle değerlendiriyor.

Üniversiteli Çocuklar Meslek Tanıtım Gezisinde
Son Güncelleme :

27 Ocak 2023 - 12:46

Başiskele Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi iş birliğiyle “Sosyal Sorumluluk” anlayışıyla hayata geçirilen ve özel yetenekli öğrencilere ücretsiz olarak; eğitim, rehberlik ve akademik danışmanlık hizmeti veren Başiskele Çocuk Üniversitesi, geleceğin mimarlarını, mühendislerini, yazılımcılarını ve bilim insanlarını geleceğe hazırlamanın yanı sıra meslek seçimi konusunda da öğrencilere rehberlik ediyor.

Başiskele Çocuk Üniversitesi 4. Kademe öğrencilerinin katılım gösterdiği Meslek Tanıtım Gezisi programında, gençlerin ileri teknoloji ile tanışmaları; bugünkü ve gelecekteki meslekleri ve bu mesleklerin uygulama alanlarını tanımaları amaçlanmıştır.

Başiskele’nin üniversiteli çocukları, proje ortağı Kocaeli Üniversitesi başta olmak üzere; TUBİTAK, TEKNOPARK, Kocaeli Adliyesi, Cengiz Topel Havaalanı ve bölgenin büyük sanayi kuruluşlarını gezdiler. Ülkemizin bilim ve teknoloji alanında ihtiyaç duyulan mesleklerin tanınmasına ve öğrencilerin gelecek mesleki planlamalarına ışık tutmaya ve bu alanlara öğrencileri yönlendirmeye yönelik düzenlenen geziler yarıyıl tatili boyunca 3 Şubat’a kadar devam edecek.

YORUM YAP