UFKA YOLCULUK VALİ VE İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ « İzmit Pusula Gazetesi

31 Mart 2023 - 15:11

UFKA YOLCULUK VALİ VE İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

UFKA YOLCULUK VALİ VE İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
Son Güncelleme :

09 Aralık 2017 - 23:46

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Kocaeli organizasyonunu yürüten Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Yönetimi Vali Hüseyin Aksoy’u ve İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney’i makamında ziyaret ederek yarışmanın tanıtımını yaptı.

İlk olarak Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret eden kulüp yöneticileri yarışma hakkında bilgiler verdi. Vali Hüseyin Aksoy ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Daha sonra İl Sağlık Müdürünü ziyaret edilerek yarışmanın tanıtımı yapıldı. Şenol Ergüney yarışmayı güzel bir faaliyet olduğunu ifade ederek çalışma ekibine başarılar diledi.

Yarışma Konusu: Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü

Her yıl farklı bir konu ve kitabın seçildiği yarışmada bu yıl konu olarak “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” belirlendi. Yarışmanın kitabı ise özel olarak Prof.Dr. M.Es’ad Coşan’ın eserlerinde derlenerek hazırlanan “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” isimli eser olarak belirlendi.

Dereceye Girenlere Büyük Ödüller

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Türkiye’de ve online olarak Dünya genelinde her yaştan katılıma açık olarak düzenleniyor. Ayrıca her yıl düzenlenen Türkçe ve İngilizce sınav ile beraber bu sene Arapça sınavda uygulanacak. 4 Mart 2018 tarihine kadar sürecek yarışma başvuruları sonrasında 8 Nisan 2018 Pazar günü sınav gerçekleştirilecek. Türkiye genelinde dereceye girenlere onlarca umre ödülü, 18.000 TL ve teknolojik ödüllerin verileceği yarışmada Kocaeli’de dereceye girenlere ise toplamda 21.000 TL para ödülü takdim edilecek.

Yarışmalara online olarak ufkayolculuk.com web sitesinde başvuruluyor.

YORUM YAP