Türkkan: “PKK’nın Hedefindeydi” « İzmit Pusula Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 00:47

Türkkan: “PKK’nın Hedefindeydi”

Türkkan: “PKK’nın Hedefindeydi”
Son Güncelleme :

21 Şubat 2019 - 11:32

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun vefatının 4. yılı olduğunu anımsatarak, “Tarih bölümü birincisi olan ve okulunu bitirmesine aylar kala saldırıya uğrayan Fırat Çakıroğlu, uzunca bir süre hain terör örgütü PKK’nın hedefindeydi. Ege’de öğrenci kılığına girmiş teröristler tarafından şehit edilen evladımızı rahmetle yad ediyorum.” diye konuştu.

Çakıroğlu’nun katilinin öğrencilikten atılma kararını kaldıran, Ege Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Beril Dedeoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar üyeliğine atanmasını kabul etmediklerini belirten Türkkan, “Bu kararı şiddetle kınıyoruz. Bunu şehidimize yapılan çok büyük bir haksızlık olarak görüyoruz.” ifadesini kullandı.

Suriyeli sığınmacıların Türkiye için ekonomik, güvenlik ve sosyal bir vakaya dönüştüğünü savunan Türkkan, önlem alınmazsa 20 yıl içerisinde Türkiye’deki her 13 kişiden birinin Suriyeli olacağını söyledi. Türkkan, “ABD hala PYD’ye silah gönderirken, ‘çekileceğiz’ diyerek oyalarken, Sayın Erdoğan hala icraata geçmeyip ‘geldik, geliyoruz’ demeyi sürdürüyor. Devlet sözünün ağırlığını ayaklar altına düşürmeyin, bir şey yapılacaksa yapın. Münbiç’e girilecekse girin, Kandil’e gidilecekse gidin. İYİ Parti arkanızda.” değerlendirmesini yaptı.

YORUM YAP