Türkiye’nin ilk yerli internet dizisi İzmit’te çekildi « İzmit Pusula Gazetesi

21 Mart 2023 - 21:09

Türkiye’nin ilk yerli internet dizisi İzmit’te çekildi

Türkiye’nin ilk yerli internet dizisi İzmit’te çekildi
Son Güncelleme :

17 Aralık 2017 - 22:20

Türkiye’nin ilk tarihi internet dizisi Talibi İrşadi İzmit’te çekildi. İzmitli yönetmen Ali Gürbey Haftacı’nın yazıp yönettiği dizi tarihi anlamda yapılmış ilk internet dizisi olma özelliğine sahip.

İzmit’te farklı mekanlarda çekilen dizi de Saatçi Ali Efendi Konağı,Yeşil Konak ve Yuvacık dağları mekan olarak kullanıldı.

Düşük bir bütçeyle büyük bir iş çıkardıklarını belirten genç Yönetmen;

‘Dönem işi yapmak oldukça zor Allah’ın nasibiyle bunu başardığımız için çok mutluyum ilk günden bugüne yanımda olan kıymetli oyuncu arkadaşlarım, ekip arkadaşlarım ve saygıdeğer dostlarıma bizi destekledikleri için çok teşekkür ederim’ dedi.

İzleyicilerden de destek beklediklerini ifade eden Haftacı

‘İzleyenlerden ricam bizi takip etsinler ve hiçbir ücret istenmeyen bu diziyi sahiplensinler paylaşsınlar zira bunu biz yapmasaydık bir Amerikan şirketi bu ilki gerçekleştirmiş olacaktı şimdiden iyi seyirler dilerim’

1853 yılında geçen hikaye Talibi İrşadi’nin dama oyununa merakı yüzünden nefs tezkiyesi için 7 sene dağlara çile diyarına gönderilmesiyle başlar Talibi İrşadi’nin orada padişah için özel eğitilen Alperenlerle yolu kesişir lakin Alperenlerin padişaha ulaşmasını istemeyen Mösyö ve ekibi saldırılarını bırakmayacaktır .

Dizi 2 Ocak 2018 de Youtube üzerinden yayınlanacak.

YORUM YAP