Türk Ocakları’nda Demir güven tazeledi « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 02:28

Türk Ocakları’nda Demir güven tazeledi

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi 16. Olağan Kongresi’nde tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Yücel Alpay Demir yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi

Türk Ocakları’nda Demir güven tazeledi
Son Güncelleme :

07 Ocak 2018 - 16:55

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi 16. Olağan Kongresi, Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 189 üyesinin bulunduğu Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nde kongreye tek aday olarak giren mevcut başkan Yücel Alpay Demir yeniden başkan seçildi. Kongrenin divan başkanlığını Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm üstlendi. Kongrede 7 kişilik yönetim kurulu üyesi, 3 kişilik denetim kurulu üyesi ve 3 kişiden oluşan üst kurul delegeleri belirlendi. Ayrıca kongrenin gündemin yer alan maddeyle birlikte başkanlık süresi 2 yıldan 3 yıla çıkartıldı.

 

YOĞUN KATILIM

Kongreye Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Disiplin Kurulu üyesi Ruhittin Sönmez, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Zafer Mutlu, Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Türk Ocağı Kocaeli Şubesi üyeleri katılım sağladı.

 

3’ÜNCÜ KEZ HESAP VERMEYE GELDİK

Kongrede konuşan mevcut başkan Yücel Alpay Demir, “Türk Ocakları Kocaeli Şubesi olarak 3’üncü defa sizlere hesap vermeye geldik. Göreve başladığımızdan bu yana Türk Ocağı’nın faaliyetlerini faydalı bulan içeride ve dışarıda yaptığımız tüm faaliyetlerimize izin veren Valiliğimize ve Kaymakamlığımıza teşekkür ediyoruz. Emniyet güçlerimize teşekkür ediyoruz. Bizlere her şartta destek veren basın mensuplarına teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar Türk Ocakları için çabalayan emek harcayan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

YÖNÜMÜZÜ TAMAMEN GENÇLERE ÇEVİRDİK

“Türk Ocakları herkesin bir araya geldiği millet olma özelliği yansıtan bir yegane yapıdır” diyen Demir, “Göründüğümüz gibi olmaya olduğumuz gibi görünmeye gayret ettik. Yönümüzü tamamen gençlere dönerek biz orta yaşlıların enerjisini tecrübelerini aktarmak için mücadele ettik. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet ve tek dil anlayışıyla hareket ettik. Hamdolsun hiçbir zorluk hiçbir yokluk yaşamadık. Büyüklerimizden ne öğrendiysek gençlerimizi de onu öğrendik. Bundan sonra gençliğe ve Türklüğe hizmet veren her oluşumun içerisinde olacağız. Bizler Türk milliyetçileri olarak her türlü tehlikeyi önceden gören tedbir alma görevimizi bundan sonra da devam ettireceğiz. En iyi bildiğimiz işi yani Türk milliyetçiliği görevimizi sizlerle ve tüm vatandaşlarımızla uygulayacağız” ifadelerine yer verdi.

 

YÖNETİM KURULU

Yücel Alpay Demir, İsmail Yıldızdoğan, Sezin Türkkal, Emel Koçoğlu, Taner Çetinkaya, Mustafa Arha

 

DENETİM KURULU

Hanife Akyayla, Tuğrul Gök, Ayşegül Can

 

ÜST KURUL DELEGELERİ

Süleyman Pekin, Yaşar Şanlı, Mustafa Eren Elmalı.

YORUM YAP