Türk Yargısı Bağımsız mı? « İzmit Pusula Gazetesi

26 Eylül 2023 - 19:09

Türk Yargısı Bağımsız mı?

Türk Yargısı Bağımsız mı?
Son Güncelleme :

14 Ekim 2018 - 2:26

Brunson adında ki papaz(!) geçtiğimiz gün Bağımsız Türk Yargısı tarafından 3 küsür yıl cezaya çarptırıldı ve içeride yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

Bakınız, dikkatli okuyunuz BAĞIMSIZ TÜRK YARGISI” şeklinde yazıyorum.

Zira Türk mahkemeleri Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ında ifade ettiği gibi bağımsızdır.

Bunun en güzel örneğini geçtiğimiz gün Papaz(!) Brunson’un almış olduğu 3 küsür yıllık ceza ile hep birlikte gördük.

Brunson tahliye olur olmaz arkasına bile bakmadan uçağa bindi ve kaçar gibi ülkesine geri döndü.

Ülkesine apar topar geri dönen Burunson’un ilk durağı ise Beyaz Saray oldu.

Beyaz Saraya ABD Başkanı Trump’un davetlisi olarak giden Brunson bakın burada kısaca neler söylemiş…

“Yönetime yaptıklarından dolayı teşekkür ederim. Dışişleri Bakanı Pompeo, Başkan Yardımcısı Pence ve bay Bolton’a teşekkür ederim. Kongre’de serbest kalmam için uğraşanlara da teşekkür ederim. Biz orada 25 yıldır bulunuyoruz. Türkleri seviyorum”  anlaşılan o ki bu sözleri sarf eden Brunson’un niyeti Türkiye’ye ilk fırsatta geri dönmek olarak algılıyorum ben ve buna ek olarak kamuoyuna hatırlatmadan geçmek istemiyorum, Brunson denen o zat kendisinin ifade ettiği gibi serbest falan kalmadı, suçu sabit görüldü ve 3 küsür yıl hapis cezası aldı, içeride yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

Bu sözlerin hemen ardından ABD Başkanı “Bu ülkeyi bir bütün hale getirdiniz. Neler yaşadığınızı biliyorum. Türkiye için de kolay bir durum değildi. Birçok şey yaşanıyor. Erdoğan’a bunu mümkün kıldığı için teşekkür ediyorum. Onun için de kolay değildi. Bir daha Türkiye’ye gider misiniz diye sormak istemiyorum. Bu olay iki ülke arasındaki bozulan ilişkileri eskiye döndürecek” sözleriyle tekrar ve tekrar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Rahip Brunson serbest kaldığı için teşekkür etti.

Şimdi ABD Başkanının bu sözlerini okuyan bazı insanların yüzlerinde hafif bir tebessüm olacak ve bu insanlar “yahu bu trup iyi adammış, yanılmışız, baksana ne güzel sözler sarf ediyor” falan diyecekler…

Brunson, Bağımsız Türk Mahkemelerinin kararıyla 3 küsür yıl hapis cezası alarak içeride yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edildiği günden bu yana ABD Başkanı ısrarla ve üzerine basa-basa Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Brunson’un serbest bırakıldığı için teşekkür ediyor ve bunu hep ve bilinçli olarak yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce üzerine basa-basa “Brunson hakkında karar verecek olan Bağımsız Türk Yargısıdır” sözlerini defaatle dile getirdi.

Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan, ısrarla Türk yargısının bağımsız olduğunu dünya kamuoyuna söyledi.

Buna rağmen Trump ne yapıyor?

Brunson denen adamın ceza alarak tahliye olmasından dolayı ısrarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ediyor.

 

İşte ABD Başkanı Trump’ın bağımsız Türk yargısını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hizmetindeymiş gibi göstermeye çalışması da burada başlıyor.

Brunson denen adam Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 3 küsür yıl cezaya çarptırılmadı, Brunson Bağımsız Türk Yargısının kararıyla 3 küsür yıl cezaya çarptırıldı.

Şu gerçeği hiçbir ahmak unutmamalıdır…

Türk yargısı kimsenin talimatıyla iş yapmaz, Türk yargısı ortada bir sanık varsa, o sanığı alır, yargılar, elinde ki bilgi, belge, kanıt gibi şeylere bakar ve sanığın suçlu ya da suçsuz olduğuna karar verir.

Kesin olan şu ki; Bağımsız Türk Yargısı senin Brunson’unu aldı ve suçlu bularak 3 küsür yıl cezaya çarptırdı ve içeride paşa-paşa yatırıp, içeride yattığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi.

Ama serbest falan bırakmadı, cezasını paşa-paşa çektirip cezasının bitiminin ardından tahliye etti…

Sonuç olarak karar nettir; Brunson denen o zat bir suçludur ve suçunun cezasını çekerek tahliye edilmiştir.

Yani yediği haltların bedelini ödemiştir…

KALIN SAĞLICAKLA…

 

 

 

 

YORUM YAP