Trabzonlular “yeniden Durmuşoğlu” dedi. « İzmit Pusula Gazetesi

31 Mart 2023 - 16:36

Trabzonlular “yeniden Durmuşoğlu” dedi.

Trabzonlular “yeniden Durmuşoğlu” dedi.
Son Güncelleme :

10 Aralık 2017 - 14:51

Kocaeli Trabzonlular Derneği 15. Olağan Kongresi’ne tek aday olarak giren mevcut Başkan Sami Durmuşoğlu, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi

Kocaeli Trabzonlular Derneği 15. Olağan Kongresi, dün Fuar İçi Ayışığı Derneği’nde gerçekleşti. Kongrede yaklaşık iki hafta önce yapılan istişareler sonucunda yeniden aday olan mevcut başkan Sami Durmuşoğlu, yeniden başkanlığa seçilerek ikinci dönemine girmiş oldu. 525 dernek üyesinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 21 yönetim kurulu belirlendi. Kongrenin sonunda katılımcılara hamsi ikram edildi. Kongrede Trabzonlu gençler horon teperken büyük alkış topladı.

 

DİVAN BAŞKANI CİVELEK

Kongrenin gerçekleştiği salon Trabzonspor’un renkleri olan bordo-mavi balonlarla donatıldı. Trabzon’da 15 yaşında şehit düşen Eren Bülbül’ün fotoğrafının bulunduğu “Kalbimizdesin” yazılı pankart asıldı. Kongre öncesi Karadeniz müzikleri salonda coşkuyu arttırdı. Divan başkanlığını AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in yaptığı kongreye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, MHP İl Başkanı Adın Ünlü ve çok sayıda dernek üyesi katılım gösterdi.

 

TEK TRABZONLU BAŞKAN BENİM

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Derince Belediye Başkan Ali Haydar Bulut, “Kocaeli’de tek Trabzonlu belediye başkanı benim. Burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Kürsüye çıkmadım çünkü Trabzonlulara yukardan bakmak zordur. Trabzonluların bu kadar zayıf olduğunu tahmin etmiyordum daha kalabalık ve canlı bir kongre olur diye tahmin ediyordum” dedi. Daha sonra Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu, selamlama konuşması yaparken “Ben bugün biraz heyecanlıyım. İçimdeki heyecan bende hala bitmedi. İnşallah yeni dönemde de kongremizin tüm Trabzonlulara hayırlar getirir” dedi.

TESİS BİR DAHAKİ KONGREYE UZAMASIN

Durmuşoğlu’nun ardından konuşmasını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Ben de o topraklarda doğmuş ve belli bir yaşa gelmiş birisi olarak oranın insanlarının çalışkanlığını, yiğitliğini, iyiliğini iyi bilirim. Sivil toplum örgütleri olarak Trabzonlular derneğimiz yıllardır güzel bir duruş ve birliktelik gösteriyorlar. Yalnız bu birlikteliğin daha iyi olmasını isteriz. Burası için kardeşlerimiz için üretim ve katkı sağlama çabasındayız. Belediye başkanı olarak bu faaliyetleri yakından takip ediyorum. Şu tesisi bitirmelerini istiyorum. Sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerinin yapıldığı bir tesise Yahya Kaptan’da başladılar. Ne zaman bitecek bilmiyorum. Bir dahaki kongrede olmasın. Biz her türlü desteği vermeye razıyız” dedi.

KAHVE HAVASINDAKİ DERNEKLERE YARDIM ETMEM

Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Trabzon sadece Karadeniz’in değil ülkemizin en güzel illerinden. Hareketli, çalışan, üreten bir toplum. Ama hala hemşeri derneklerinden eğitim ile ilgili istediğim sonucu hala alamadım. Yapacak çok önemli işlerimiz var. Her şeyi devlet yapamıyor. Derneğimiz yöresel yemekleri ve yöresel dokular anlamında önemli çalışmalar olduğunu biliyorum. Nevzat Bey gibi ben de yardım etmek isterim. Ama kahve havasındaki derneklere yardım yapmam. Emekli bir sürü öğretmenimiz var” ifadelerine yer verdi.

MOBİLYANIZI DA BEN ALIRIM

Devamında Karaosmanoğlu, “Bir gençlik merkezimiz olsun. Gençlerimizin rahat edeceği, ödevlerini yapabileceği, büyükleri ile sohbet edebileceği bir yer olsun. Gençlerimizi sokağa bırakmayalım, sahipsiz bırakmayalım. Yetemediğiniz yerde de dediğim şekilde olursa bilgisayarınızı, mobilyanızı alırım. Gençliğini ihmal eden bir toplumun geleceği olmaz. Sağlam bir nesil yetiştirmemiz lazım. Ben derneğimizin bunu örnek bir şekilde yapacağına canı gönülden inanıyorum. Kongrenin de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

MAYASI TRABZON HAMURU KOCAELİ

Ardından söz alan AK Parti Milletvekili Sami Çakır, “Mayası Trabzon hamuru Kocaeli olan bir toplulukla beraberiz. Sivil toplum kuruluşları ve hemşeri derneklerinden arzuladığımız geniş tabanlı, istişaresi bol olmasını istiyoruz. Kendimize ait birikimlerimiz var. Bütün bunlardan önce bu kardeşlik ve destek konusunda ne yapmalıyız bunları değerlendirmeliyiz. Kongremiz hayırlı olsun yeni yönetime de başarılar diliyorum” sözlerini kullandı.

İŞTE DURMUŞOĞLU’NUN YÖNETİMİ

Sami Durmuşoğlu, Abidin Eşkin, Begüm Saral, Emre Özka, Fatih Keskin, Fuat Ayar, İrfan Saroğlu, Kerem Çolak, Mehmet Bilici, Metin Keleş, Muammer Küçük, Mustafa Küçük, Neşe Köse, Nurten Erkan, Osman Akova, Osman Uçar, Salih Şahintürk, Turgay Bulut, Ümit Kum, Yasin Bulut, Yaşar Furuncu.

DENETLEME KURULU

Mahmut Eryiğit, Salih Çuman, Selim Çoban.

YORUM YAP