Serdar Kaman, 2012 yılındaki Pensilvanya ziyareti iddialarını hatırlattı « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 09:01

Serdar Kaman, 2012 yılındaki Pensilvanya ziyareti iddialarını hatırlattı

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, 2012 yılındaki Pensilvanya ziyareti iddialarını hatırlatarak “Devlet, Pensilvanya’ya el öpmeye giden Büyükşehir Adayı Büyükakın ve Derince Adayı Aygün’ün soruşturmasını yapmış mıdır?” dedi

Serdar Kaman, 2012 yılındaki Pensilvanya ziyareti iddialarını hatırlattı
Son Güncelleme :

21 Şubat 2019 - 14:01

31 Mart yerel seçim sürecini yoğun bir şekilde geçiren İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, haftalık olağan toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı’nın adayı Kaman, açıklamasında iki konuyu ele aldı. İlk olarak Büyükşehir’in 6 Milyar TL’lik borçlarını değerlendiren Kaman, ardından 2012 yılında yerel yöneticiler ve iş adamlarının Pensilvanya ziyareti iddialarına değindi.

 

BU PARA 16 YILDIR NEREDE?

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Büyükşehir Belediyesi 6 Milyar TL ile en yüksek borca sahip belediye. Halkın huzuruna çıkma, hesap verme zamanı. Bu borç bize 16 yıl önceden kaldı diyorlar. Matematikle konuşacağız. İSU‘nun bütçesi 1 milyar TL civarında. 200 milyon dolara denk gelmektedir. Yuvacık barajının maliyet bütçesi 525 milyon dolardır. İSU’nun geliri bu barajı yapmaya yetecek kadardır. 3 yılda ödenecek bir para, 16 yıldır neden ödenmedi. Hadi diyelim bu baraj sizde değildi, şimdi 5-6 yıldır sizde. Bu paralar nerede, soruyorum Sayın Karaosmanoğlu’na. Halkın huzuruna çıkıp hesap vermeniz gerekir” şeklinde konuştu.

 

SİYAH MİNİBÜSLERLE ALINIP GÖTÜRÜLÜYORLAR

Ardından Serdar Kaman, bir süre önce ilimizdeki yerel gazetelerde Pensilvanya ziyareti ile ilgili çıkan haber ve röportajları hatırlatan Serdar Kaman, “2012 yılında Kocaeli’den Pelsinvanya’ya yapılan bir ziyaretle ilgili konuşmak istiyorum. Sayın İsmet Çiğitle bir röportaj yapılmış. 11 Ekim 2018 tarihli. İsmet Çiğit’le bir röportaj yapılmış. Belediyeden bir grup ve iş adamları Pensilvanya’ya gitmiş. Gidenler arasında Sayın İbrahim Karaosmanoğlu, Ersin Yazıcı, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Tahir Büyükakın ve iş adamları var. New York’taki geziden sonra bir grup siyah minibüsler geliyor ve bu ekibi alıp Pensilvanya’ya götürüyorlar. Gazetedeki beyanatta var bunlar” dedi.

 

KOCAELİ DE ‘FETÖELİ’ Mİ OLACAK?

Devamında Kaman, “Enteresan bir şey oluyor ve Sayın Karaosmanoğlu ben rahatsızlandım diyerek gitmekten son anda vazgeçiyor. Diğerleri gidip Fethullah Gülen’in elini öpüyorlar. Dönüş uçağında Zeki Aygün diyor ki ben bu eli 6 ay yıkamayacağım diyor. Bu olaya tanık insanlarımız var. Sorumuz şu: Devlet, Pensilvanya’ya el öpmeye giden Büyükşehir Adayı Büyükakın ve Derince Adayı Aygün’ün soruşturmasını yapmış mıdır? Yapıldıysa açıklansın. Fethullah Gülen’le bağlantıları nelerdir? Yapılmadıysa siz bu kişilere milyarlarca liralık bütçesi olan bu kurumları nasıl teslim edeceksiniz? Kurda kuzuyu mu emanet edeceksiniz? Bu gezinin mahiyetinin, güvenlik soruşturmalarının açıklanmasını talep ediyoruz. Sayın Tahir Büyükakın Valisi iken Bilecik’in adının Ertuğrul olmasını gündeme getirmişti. Peki bu bağlantılara göre Kocaeli de ‘FETÖELİ’ olarak mı anılacak?” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP