Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki eski yol yenileniyor « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 23:01

Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki eski yol yenileniyor

Salim Dervişoğlu Caddesi ikinci etapta İzmit yönündeki eski yol yenileniyor

Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki eski yol yenileniyor
Son Güncelleme :

30 Eylül 2019 - 10:04

D – 100 karayoluna alternatif olarak hizmet veren ve çift şeritli modern bir yol haline getirilecek caddede, ikinci etap çalışmaları kapsamında yeni yol bitirilirken eski yolun kazı çalışmalarına başlandı. Birinci etap 42 evler bölgesinde ise asfalt ve istinat duvar çalışmaları tamamlandı. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Salim Dervişoğlu Caddesi’nde 42 evler ile Çuhane Caddesi arasındaki 5 km’lik kısımda alt ve üst yapı çalışması yapıyor.

İKİNCİ ETAP’TAKİ ESKİ YOLDA KAZI ÇALIŞMALARI BİTİRİLDİ

Salim Dervişoğlu Caddesi çalışmalarında, ikinci etabın 2 km’lik kısmında trafik yeni inşa edilen yoldan tek gidiş geliş şeklinde sağlanıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, ikinci etapta trafiğin yeni yola alınması ile eski yolun kazı çalışmalarını bitirdi. Yapılan kazı çalışmaları sonrasında eski yol üst yapı çalışması ile yenilenecek. Böylelikle caddenin hem Köseköy hem de İzmit yönleri daha kullanışlı olacak. İlk Adım Köprüsü’nden başlayan ikinci etap çalışmaları, Çuhane Caddesi’nin başlangıcında bitirilecek. 

 42 EVLERDE ASFALT VE PERDE DUVAR İŞLERİ TAMAMLANDI

Vatandaşların trafik yoğunluğu yaşamaması için kısım kısım devam eden Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki asfaltlama ve perde beton çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar doğrultusunda Salim Dervişoğlu Caddesi 42 evler bölgesindeki 300 metrelik kısımda, ikinci kat asfalt serimi tamamlandı. Ayrıca konutların önüne 300 metre uzunluğunda istinat duvar imalatı gerçekleştirildi.

 37 BİN TON ASFALT SERİLECEK

Proje kapsamında trafik yol işaretleri, aydınlatma direkleri ve yol kenarında bisiklet yolu imalatları yapılacak. İkinci kısım çalışmaları kapsamında üçgen ada şeklinde 2 adet kavşak inşa edilecek. Caddede 20 bin metreküp kazı, 50 bin metreküp dolgu, 10 bin metreküp taş dolgu ve 52 bin ton PMT malzeme kullanılacak. Mevcut yoldaki tüm eski asfalt sökülerek yerine 37 bin ton asfalt serimi de yapılacak.

YORUM YAP