Putin ile Trump arasında kritik görüşme « İzmit Pusula Gazetesi

30 Mart 2023 - 15:12

Putin ile Trump arasında kritik görüşme

Putin ile Trump arasında kritik görüşme
Son Güncelleme :

17 Aralık 2017 - 21:55

ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında sürpriz bir telefon görüşmesi yaşandı. Trump’ın CIA istihbaratını Putin’e aktararak olası bir terör saldırısını önlediği kaydedildi.

Rus haber ajansı Interfax’ın son dakika haberinde Trump ile Putin telefonda görüştü. İki lider istihbarat konusundaki düşüncelerini paylaşırken, Putin’in Trump’a teşekkür ettiği açıklandı.

Putin’in Trump’a teşekkür etme sebebi olarak da CIA’nin kendisiyle paylaştığı istihbarat. Zira CIA’nin istihbaratı doğrultusunda Rus yetkililer St. Petersburg’daki bir kiliseye yapılması planlanan terör saldırısını önceden öğrenmiş ve müdahale etme fırsatı bulmuşlardı.

Putin’in Trump’ı aradığını söyleyen Kremlin, “CIA’nin bilgisi olmasaydı ülkenin en büyük ikinci şehri St. Petersburg’taki Kazansky Katedrali’ne bir terör saldırısı önlendi. Zanlılar gözaltına alındı” ifadesi kullanıldı. Putin’in telefonda Trump’a ABD’yi ilgilendiren herhangi bir istihbarat bilgisini kendisiyle paylaşacağının da sözünü verdiği belirtildi.

YORUM YAP