Park ve Bahçelere Bakım Onarım « İzmit Pusula Gazetesi

17 Haziran 2024 - 13:01

Park ve Bahçelere Bakım Onarım

Park ve Bahçelere Bakım Onarım
Son Güncelleme :

17 Kasım 2018 - 0:00

Başiskele’nin her noktasında bulunan park ve bahçelerin bakım ve düzenleme çalışmalarını sürdüren Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin yeşil dokusunu koruyarak bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında temizlik ve bakım çalışmalarının yanında bitkilendirme ve peyzaj çalışmalarını da gerçekleştiriyor.

Vatandaşların çeşitli dilek, talep ve şikâyetlerini inceleyerek gerekli araştırma ve çalışmaları yaptıktan sonra mevzuata uygun olan talepleri değerlendirerek çözüme kavuşturan Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların eğlendiği, ailelerin dinlendiği parklarda bulunan tüm gereçleri elden geçiriyor.

Ekipler çalışmalar kapsamında ağaçların uykuya geçme ve yaprak dökmeye başlamasıyla budama çalışmalarına başladı. Vatandaşların taleplerini de değerlendiren ekipler bu yönde yaptığı çalışmalar kapsamında binalara, yollara ve elektrik tellerine kadar uzanan, tehlike oluşturan ağaçların budamasını yapıyor.

Mevcut parklarda çitlerin onarımı yapılırken yeni parkların etrafı da ahşap çitlerle çevriliyor. Oyun gruplarının boya bakımı, kauçuklarının yenilenmesi gibi tüm araç gereçler ekiplerce elden geçiriliyor.

YORUM YAP