Mümin Sekman’ın “Her Şey Seninle Başlar” semineri « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 22:24

Mümin Sekman’ın “Her Şey Seninle Başlar” semineri

ESAM I Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Kocaeli Şubesi’nin başlatmış olduğu 2019 – 2020 Yılı Yöneticilik Okulu programı, Mümin Sekman’ın “Her Şey Seninle Başlar” semineri ile 11.10.2019 Cuma günü saat 19:30’da Sabancı Kültür Merkezinde yapılacak etkinlikle başlıyor.

Mümin Sekman’ın “Her Şey Seninle Başlar” semineri
Son Güncelleme :

10 Ekim 2019 - 18:42

ESAM, Kurulduğu 1969 yılından bu yana her yıl Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerine bu yılda devam ediyor.

ESAM Kocaeli Şubesi olarak 2019 – 2020 Yılı Yöneticilik Okulu kapsamında, birçok seminerler ve konferanslar düzenlenecek.

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen seminerlerle her biri alanında uzman ve çok kıymetli konuşmacılar bu yılda Kocaeli’lerle buluşacak.

Seminer ve konferansların yanında Yöneticilik Okulu kapsamında, sponsorlara özel olarak planlanan, 7 ay süre içerisinde Profesyonel Yönetim Becerileri, Kurum Kültürü, Takım Çalışması, Kriz Yönetimi, Değişim Yönetimi, Mentorlük, Maki Gami Yöntemiyle Süreç Analizi, Stratejik Yönetim, Hedeflerin Yayılımı, Kurumsal Performans Yönetimi, Nakit Akış Yönetimi ve Kaizen başlıklı 12 tam günlük eğitim programları da gerçekleşecek.

 MÜMİN SEKMAN KİMDİR?

Kendisini İstanbul’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi, ancak hukuk alanında hiç çalışmadı. Başarılı insanları inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti.

Çok sayıda üniversite, şirket ve kamu kurumunda başarı semineri verdi. Zirvedeki bazı isimlerin başarı yönetimi danışmanı oldu. Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını yaptı. Seçtiği kişilere bireysel başarı danışmanlığı yapmaktadır.

Sekman, Kişisel Gelişim Merkezi’nin kurucusudur. Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

21 yılda 21 kitap yazan Sekman’ın kitapları 3 milyon baskıyı aşmıştır. En başarılı başarı kitabı denilen Her Şey Seninle Başlar, 1.200.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kırmıştır.

 KİTAPLARI

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil! (66. baskı)

Kesintisiz Öğrenme (25. baskı)

Türk Usulü Başarı (8. baskı)

Başarı Üniversitesi (39. baskı)

Kişisel Ataleti Yenmek (57. baskı)

Çevik Şirketler: Kurumsal Ataleti Yenmek (8. baskı)

Her Şey Seninle Başlar (1.200.000 adet)

Her Şey Seninle Başlar 9+ (Çocuklar için başarı kitabı-31. baskı)

Limit Sizsiniz (300.000 adet)

Her Şey Beyinde Başlar (170.000 adet)

Başarı Bilgesi (100.000 adet)

Edison (Çocuklar için başarı hikâyeleri-1)

Çocuklar Nasıl Başarır? (Dr. Bahar Eriş ile)

KONSEPT DANIŞMANLIĞINI YAPTIĞI KİTAPLAR:

İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri (5 kitap)

Hayat Bilgesi: Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? (2 kitap)

Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları

YORUM YAP