MHP’de “Her sandığa bir kadın” uygulaması « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 02:47

MHP’de “Her sandığa bir kadın” uygulaması

MHP Derince 60 Evler Yavuz Sultan Mahallesi kadın sandık başkanları, ilçe kadın kolları üyeleri, kadın mahalle başkanları ve partili kadınlar “Her sandığa bir kadın” pilot uygulaması kapsamında bir araya geldi

MHP’de “Her sandığa bir kadın” uygulaması
Son Güncelleme :

06 Ocak 2018 - 17:25

MHP Derince 60 Evler Yavuz Sultan Mahallesi kadın sandık başkanları, ilçe kadın kolları üyeleri, kadın mahalle başkanları “Her sandığa bir kadın” pilot uygulaması kapsamında Keşf’et Cafe Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı Programında MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yanı sıra Yavuz Sultan Mahallesi Başkanı Sebahat Türedi, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu, Derince İlçe başkanı Zeki Omurcan, Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Birsen Arslan ve çok sayıda parti üyesi kadın yer aldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yavuz Sultan Mahallesi Başkanı Sebahat Türedi, “Çalışmalarımıza destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İl başkanımız, ilçe başkanımız ve il kadın kolları başkanımız bizi çalışmalarımızda yalnız bırakmadı” sözlerini kullandı ve ardından İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu’na hediye takdim etti.

EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ SİZLERSİNİZ

Ardından konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu mahalle başkanlarının partinin omurgasını oluşturduğunu belirterek, “Partimiz için mahalle çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Toplumun çekirdeğini nasıl aile oluşturuyorsa partimizin de omurgası mahalle başkanları ve sandık kurulu üyeleridir. Bizi bir arada tutan sevda ateşi ile yakan bizim inancımız ve davamızdır. Kadınlarımızda evlerimizin anahtarlarıdır. Hedeflediğimiz yolda emin adımlarla yürürken en büyük destekçilerimiz sizlersiniz. Başarı bir ekip işidir. Bugün burada sizlerle bir ilke imza atıyoruz. Her sandığa bir bayan sloganıyla çıktığımız bu yolda pilot mahalle olarak belirlediğimiz Yavuz Sultan mahallesindeki 3 okulun sandık kurulu üyeleri okul sorumluları ve mahalle başkanımız da dahil olmak üzere bayanlardan oluşturduk” dedi.

 

“EN NET GÖSTERGESİ”

Kahvaltı sonrası konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bugün yaptığımız  toplantının amacı kentte örnek bir proje gerçekleştirmektir. Biz bu mahallenin mahalle başkanı ve diğer okulların sorumluları da bayan ve tüm sandık görevlileri de bayan olsun istedik. Sandıklar açıldığında bakalım bunun farkındalığını tüm Türkiye’ye gösterebilecek miyiz? Bakalım MHP’nin oyunu ne kadar yükseltebileceğiz? Ben inanıyorum ki buradaki 33 bayanın gözlerindeki ışık bunu başarabileceğimizin en net göstergesidir” ifadelerini kullandı.

 

“SİZLERİ ÖNEMSİYORUZ”

Sözlerini sürdüren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bizim eksiklerimiz olabilir ancak inanıyorum ki tecrübeli bir kadın kolları burada uyguladığımızı diğer ilçelerde de uyguladığımızda oralarda da başarıyı yakalayacağız. 11 Şubat’ta ki il divan toplantımızda kırmızı dosya içerisinde buradaki pilot uygulamamız da yer alacaktır. Bu bayanların yaptığı çalışmaları seçim zamanında ne kadar faydalı olduğunu göreceğiz. Şunu bilin ki bizler sizleri önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAP