MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut: “Türk milletinin bütün değer yargılarını yağmaladılar” « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 03:00

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut: “Türk milletinin bütün değer yargılarını yağmaladılar”

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut: “Türk milletinin bütün değer yargılarını yağmaladılar”
Son Güncelleme :

14 Aralık 2018 - 0:27

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, yıllarca sinsi bir şekilde Türk milletinin bütün değer yargılarını yağmalayan ve hırpalayan FETÖ’nün, 15 Temmuz akşamı deşifre olduğunu ve Türk milletinin vicdanında paramparça edildiğini belirtti.

MHP’nin, 15 Temmuz gerçeğini ve Türk milletinin o gece verdiği mesajı sağlıklı bir şekilde yorumladığını vurgulayan Bulut, şöyle konuştu: 

“Bu çatı altında sık sık dile getirilen ‘MHP’ye bir vahiy mi geldi’ şeklinde, adeta alaya alınan bu duruşla ilgili bir izahat yapmak mecburiyetindeyim. Bizler ülkücüyüz ve Türk milliyetçisiyiz, Fetullahçı değiliz; Pensilvanya’daki bir iblisin gördüğü rüyadan hikmet çıkartan ideolojik şizofrenlerden değiliz, bir sözde mehdinin verdiği mesajla kendimizi avutacak, sözde mehdinin sözde mesajlarıyla, vahiyleriyle yol haritasını belirleyecek bir siyasi hareket değiliz. Bize bir mesaj gelmiştir, doğrudur, bu mesaj Türk milleti tarafından Yenikapı’da verilmiştir. MHP bu mesajı doğru okumuş, siyasi konumunu buna göre belirlemiş, ortak düşmana karşı ortak vatan savunmasında ortak aklı egemen kılmak ve tahrip olmuş adalet anlayışını yeniden tesis etmek için bir vatan savunması barikatı kurmuştur. İşte o vatan savunması barikatının adı Cumhur İttifakı’dır ve Cumhur İttifakı bu ülkeyi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tanıştırmış, Türk milletine yeni bir kapı aralamıştır.”

YORUM YAP