Kuruçeşme’de çorba çeşmesi kaldırıldı « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 00:38

Kuruçeşme’de çorba çeşmesi kaldırıldı

Kuruçeşme’de çorba çeşmesi kaldırıldı
Son Güncelleme :

26 Eylül 2019 - 9:52

İzmit Belediyesi, Kuruçeşme trafiğinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla bölgede bulunan çorba çeşmesini farklı bir alanda hizmet vermek koşulu ile kaldırdı. Kuruçeşme Hasan Atakan Caddesi üzerinde faaliyette olan çeşme,  bölgedeki esnaf ve vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine, Büyükşehir Belediyesi ile yapılan istişareler ve alınan ortak karar ile kaldırılarak, bölgedeki trafiğin rahatlatılması amaçlanmıştır.

OLUŞABİLECEK OLUMSUZLUKLARIN ÖNÜNE GEÇMEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuruçeşme Lozan ve Hasan Atakan Caddelerinin kesiştiği bölgeye yapılan kavşak düzenlemesinden sonra, çorba çeşmesinden faydalanmak isteyen sürücülerin, araç parkına müsait yer olmaması ve çorba çeşmesinin yaya geçidi hizasında olması nedeniyle trafik sıkışıklığına neden olduğu belirlenmiş ve yeni bir yer belirleninceye kadar çorba çeşmesinin faaliyetine son verilmiştir.

BÖLGEDEKİ ESNAF VE VATANDAŞLARIN TALEBİ

Kuruçeşme’de bulunan esnaf ve vatandaşlardan gelen yoğun şikâyet ve yer değişikliği başvurularını değerlendiren İzmit Belediyesi ekipleri,  çorba çeşmesinin kaldırılması ile özellikle sabah saatlerinde bölgede oluşan trafik sıkışıklığının giderileceği ve meydana gelebilecek trafik azalarının önüne geçilebileceği tespit edilmiştir.

YER TESPİTİNİN ARDINDAN YENİDEN HİZMETE AÇILACAK

Bölge sakinlerinin isteği ile kaldırılan çorba çeşmesinin uygun bir yer belirlenmesiyle tekrar hizmete açılacağı duyuruldu. İzmit Belediyesi tarafından hizmet veren çorba çeşmeleri Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesinde iki ve İzmit ‘in farklı bölgelerinde dört adet olmak üzere toplam altı noktada sabah 06.45 – 09.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir.

YORUM YAP