‘’Kolumuzu feda ettik, canımızı da veririz’’ « İzmit Pusula Gazetesi

17 Haziran 2024 - 13:46

‘’Kolumuzu feda ettik, canımızı da veririz’’

Başkan Karaosmanoğlu, 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişimi gecesi Tuzla Orhanlı gişelerinde darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu sağ elinden yaralanıp, sol kolunu kaybeden Gazi Üzeyir Civan’ı, Gebze’nin Kadıllı köyünde ziyaret etti.

‘’Kolumuzu feda ettik, canımızı da veririz’’
Son Güncelleme :

11 Eylül 2018 - 22:32

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişimine ülkede milyonlarla birlikte sokağa çıkan ve direnirken Tuzla  Orhanlı gişelerinde darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu sağ elinden yaralanıp, sol kolunu kaybeden Gazi Üzeyir Civan’ı ziyaret etti. Gebze’nin Kadıllı köyündeki evinde Civan ile hasbihal eden ve sağlık durumu hakkında bilgi alan Karaosmanoğlu, Civan’ın güçlü duruşunu ve vatansever tutumunu takdir ettiğini belirterek, “Kendisinin ülkemiz için ortaya koyduğu fedakârlık asla unutulmayacak bir özveridir. Her daim kendisinin yanındayız” dedi. Ziyarette Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar da yer aldı.

“15 TEMMUZ VATANIMIZ VE MİLLETİMİZ İÇİN MİLLİ BİRLİK GÜNÜYDÜ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden 15 Temmuz Gazisi Üzeyir Civan, birliktelik sonrası yaptığı açıklamada, “15 Temmuz vatanımız ve milletimiz için milli birlik günüydü. O gün kanımızı seve seve akıttık, kolumuzu seve seve feda ettik. Şuanda görüyoruz ki, 15 Temmuz’un devamını ekonomik ve döviz manipülasyonlarıyla yaşıyoruz. Ama bizler canımızdan ve azalarımızdan vazgeçmişken mallarımızdan mı vazgeçmeyeceğiz. Vatanımız için çocuklarımız, mallarımız ve uzuvlarımız feda olsun. Bizler için vatan önemlidir. Sağcısıyla, solcusuyla, Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü, Lazı ve Çerkezi ile tüm millet olarak bu bayrak hepimizdir.  Bu vatana, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde canımızın son damlasına kadar, malımızın son kuruşuna kadar sahip çıkmak zorundayız” açıklamasını yaptı.

“CANLARIMIZI VE MALLARIMIZI SEVE SEVE FEDA EDERİZ”

“Maalesef şu an Avrupa’nın ve Amerika’nın,  Türkiye ve İslam Coğrafyası üzerinde çok büyük hain emeller beslediğini” söyleyen Civan, “15 Temmuz’da ülkemiz üzerindeki hain heveslerini bir nebze olsun kursaklarında bıraktık” diyerek sürdürdüğü açıklamalarını, “Şimdi de bizi para ile dize getirebileceklerini sanıyorlar. Fakat yine yanılıyorlar ve bu emellerini de birlik ve beraberlik içerisinde kursaklarında bırakmaya Elhamdülillah muktediriz. Biz yeter ki bir ve beraber olalım, yekvücut olalım. 15 Temmuz yaşandı ama bitmedi. Hak ve batılın mücadelesi Hz. Adem ve çocuklarından başlar ve kıyamete kadar da devam edecektir. Ben bu vatanın evlatlarına diyorum ki; Safınız belli olsun. Ya Hakkın yanında yer alacaksınız ahiretiniz kurtulacak, ya da batılın yanında yer alacaksınız ahiretinizi ve vatanınızı kaybedeceksiniz. Bizler vatanımızı, milletimizi ve bayrağımızı çok seviyoruz. Onların uğrunda ölmek için adeta can atıyoruz. Vatanımız için yine gerekirse canlarımızı, mallarımızı veya uzuvlarımızı seve seve feda ederiz”  şeklinde tamamladı.

“ŞEHİTLİK VE GAZİLİK BÜYÜK BİR MADALYADIR”

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişimi gecesi Tuzla Orhanlı gişelerinde darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu sağ elinden yaralanıp, sol kolunu kaybeden Gazi Üzeyir Civan’ı ziyaretinde, “15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Terörle mücadele de ülkemizin bekası için tüm şehitlerimiz de minnetle yâd ediyorum. Rabbim onların mekânını cennet eylesin.  Üzeyir Gazimizle bugün sohbet ettik, yalnız olmadığını bizlerin her daim yanlarında olduğunu bir kez daha dile getirdik. Şehitlik ve Gazilik büyük bir madalyadır, büyük bir onurdur. Tüm Gazilerimize de güzel bir yaşam diliyorum. Bizler ve devletimizin tüm kurumlarıyla şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanındayız. Her tülü eksikliklerinin giderilmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz” dedi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise, “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize güzel bir yaşam diliyorum. 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı olan gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Terörle mücadele de şehit olan emniyet güçlerimiz, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit ve gazi olan vatandaşlarımız hem bizlere hem gençlerimize hem de tüm milletimize örnek olmuşlardır” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

YORUM YAP