“Kocaelilileri, İzmitlileri kandırmayı bırak!” « İzmit Pusula Gazetesi

11 Aralık 2023 - 03:01

“Kocaelilileri, İzmitlileri kandırmayı bırak!”

Haftalık olağan basın toplantısında MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Kocaeli Baro Başkanı Avukat Bahar Gültekin’i hedef aldı. Ünlü, “HDP’li Gergerlioğlu nazikçe kulağını çekti, randevu vermek zorunda kaldı ve randevu vererek çark etti. Fatma Kaplan Hürriyet Kocaelilileri, İzmitlileri kandırmayı bırak” dedi.

“Kocaelilileri, İzmitlileri kandırmayı bırak!”
Son Güncelleme :

03 Eylül 2019 - 20:02

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık gerçekleştirdiği olağan basın toplantısında gündem başlıklarını değerlendirdi. Ünlü, “ İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şov yapmaya devam ediyor. HDP’li Gergerlioğlu nazikçe kulağını çekti, randevu vermek zorunda kaldı ve randevu vererek çark etti. Fatma Kaplan Hürriyet Kocaelilileri, İzmitlileri kandırmayı bırak. Biz zaten hep birlikteydik de. Ya da çık HDP terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıdır de. Yoksa böyle çark etmeye devam edersin. Şov yapma, Kocaeli’ye yapacağını söylediğin hizmetleri tamamla, İzmit esnafının sorunlarını çözecek projeleri tamamla. 6 ay dolmak üzere. 6 ay dolduğunda biz verilen sözlerin hesabını soracağız. 6 ayda İzmit için ne yaptın diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

TAVIR ALANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Barosu’nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen adli yıl açılışı programına katılmayan 41 barodan biri olduğunu söyleyen Ünlü, “27 Kasım 2018’de ben baro yönetimini Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın dediği için istifaya davet etmiştim. Adli yıl açılışına katılmayarak Kocaeli barosu milletin evine, devletin evine gitmeyi kabul etmemiştir. Bizler de tekraren bu tavır ve hareketlerinden dolayı demokratik tavrımızın arkasında durarak, Kocaeli Baro Başkanı ve yönetimini tekrar istifaya davet ediyoruz. Kocaeli barosunun milletin evindeki organizasyona katılmamasından dolayı Baro’ya tavır alan Cumhuriyet Başsavcımıza, adalet komisyon başkanımıza, hakim ve savcılarımıza teşekkür ediyoruz. Siz devletin olduğu yere tavır koyarak gitmezseniz, Cumhuriyet başsavcılığı da tavrının arkasında durur ve sizin resepsiyonunuza katılmaz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

YORUM YAP