“Kocaeli’de 13-0 Cumhur İttifakı kazanacaktır” açıklaması kasten çarpıtıldı « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 02:14

“Kocaeli’de 13-0 Cumhur İttifakı kazanacaktır” açıklaması kasten çarpıtıldı

“Kocaeli’de 13-0 Cumhur İttifakı kazanacaktır” açıklaması kasten çarpıtıldı
Son Güncelleme :

28 Kasım 2018 - 0:50

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü geçtiğimiz gün olağan basın açıklamasını yaptı.

Onlarca basın mensubunun katılımıyla yapılan açıklamaya MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün “Kocaeli’de 13-0 Cumhur İttifakı kazanacaktır” sözleri damgasını vurdu ve bu durum çeşitli sosyal medya platformlarında kasten çarpıtılarak kamuoyunun önüne sunuldu.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü 3 dönemden bu yana MHP Kocaeli İl Başkanlığı görevini yürütmekte ve her ne hikmetse ne zaman şafakta bir seçim görünse bazı mihraklar tarafından kasten hedefe koyularak psikolojik baskıya ve yıldırma politikasına maruz bırakılmakta…

Şimdi şafakta yeni bir seçim var ve seçime 4 ay gibi bir zaman kaldı.

Maalesef kimin tarafından yönetildiği belli olmayan o kirli eller Aydın Başkanın yakasına doğru uzanmaya başladı.

Aydın Başkan yine yeniden birileri tarafından yıpratılmaya ve alenen saldırı altına alınmaya çalışılıyor.

Şimdi buradan bir daha hatırlatmak istiyorum…

MHP Kocaeli İl Başkanlığı Makamı Kocaeli de MHP Genel Başkanını temsil etmektedir.

Dolayısıyla MHP İl Başkanına yapılan bu menfur saldırılar, MHP İl Başkanının temsil ettiği MHP Genel Başkanına yapılmaktadır.

Bahçeli, partisinin ‘İl ve Belediye Başkanları Toplantısı’nın kapanışında:

“Cumhur İttifakı’nda bir ara sorun çıkaran gelgitleri kenara bıraktık. Yanlış anlamaları, maksadını aşan söz ve değerlendirmeleri milli beka için yok saydık. İstanbul, Ankara ve İzmir’de büyükşehir belediye başkan adaylarımızı göstermeyeceğiz. Bu illerde Adalet ve Kalkınma Partisi kimi isterse, kimi dilerse aday çıkarabilir. Biz müsterih bir vicdanla ve ön şartsız destekleyeceğiz. ‘Zillet ittifakı’ bu büyükşehirler dışında ortak aday çıkardığı her yerde de cumhur ittifakının gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız. Üstlendiğimiz milli görev ve fedakarlığı yapmak bizim için şereflerin şerefi olacak, Türk milleti bu kutlu ve haklı davayı sonsuza kadar hayırla yad edecek, tarih hayranlıkla anacaktır.” sözlerine yer verdi ve Yerel seçimlerde de Cumhur İttifakının devam edeceğini tescil etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin bu kapanış konuşmasında en fazla dikkatle okunması gereken cümlesi “Zillet ittifakı’ bu büyükşehirler dışında ortak aday çıkardığı her yerde de cumhur ittifakının gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız.” cümlesidir.

Bu hatırlatmanın ardından MHP Genel Başkanının Kocaeli de ki temsilcisi olan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün basın açıklamasında ki sözlerinin bütününe bir göz atalım isterseniz.

O sözlere göz atmadan hatırlatmak isterim ki insanlar bazı sözlerin ve cümlelerin tamamını okumadan sadece işlerine gelen kısmını konuşmanın bütününden cımbızlayarak kamuoyunun önüne sunuyorlar, bu durum kasten yapılan bir oyundur.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, çok uzun yıllardan bu yana MHP’ye hizmet etmekte ve MHP için canını dişine takarak MHP’nin başarısı için kapı-kapı gezip insanlardan oy istemektedir.

Bu Aydın Ünlü’nün asli görevidir ve Aydın Ünlü’de bu asli görevini uzun yıllardan bu yana hakkıyla yerine getirmektedir.

Hiç kimse bunun tersini iddia edemez, eden ise benim nazarımda kocaman bir yalancıdır, çünkü uzun yıllardan bu yana Aydın Ünlü’nün MHP’nin başarısı için ne kadar çalıştığının en yakın şahidiyim.

Bu hatırlatmanın ardından MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün kasten çarpıtılan basın açıklamasının konu ile ilgili kısmına göz atalım.

  • “Yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Ünlü,” 31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminden Cumhur İttifakı’yla hükümetimizin güçlü bir şekilde çıkmasını umut ediyoruz. MHP Cumhur İttifakı’na inanıyor; önemini kavrıyor ve payına düşeni yapıyor. Kocaeli Başkan aday adaylarımız, ilçe başkanlarımız ve il teşkilatımız liderimizin arkasında gereğini yapıyor ve yapmaya devam edecektir. Hiçbir çatlak ses söz konusu değildir; hiçbir sorun yoktur”
  • ”Cumhur İttifakı’na, liderine inanan bir siyasi partiyiz. Kocaeli teşkilatlarının büyükşehirde ve ilçelerde aday adayı göstererek Cumhur İttifakı’na inanan bir teşkilatız. Her yerde Cumhur İttifakı kazanacaksa, bunun da gerekli görüşmeleri ileri ki günlerde yapılacaktır. Görüşmeler nereye varırsa varsın Kocaeli’de 13-0 Cumhur İttifakı kazanacaktır”

Şimdi bu açıklamanın neresinde bir sıkıntı var.

Bu açıklamanın sıkıntılı bir ifade olduğunu iddia edenler, önce MHP Genel Başkanının “Zillet ittifakının bu büyükşehirler dışında ortak aday çıkardığı her yerde de cumhur ittifakının gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız.” şeklinde ki açıklamasını anlayarak okusun sonra Aydın Başkanın açıklamalarını anlayarak okusun ve ona göre karar versin…

Uzun lafın kısası; Cumhur ittifakı tek başına AK Parti ya da MHP demek değildir 13 sayısı da sadece bir partiye ait rakam hiç değildir, farklı algı yaratmakta kişilere bir şey katmaz…

KALIN SAĞLICAKLA…

YORUM YAP