KO-MEK, ‘Vefası’ ile çocuk kalbine dokundu « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 02:58

KO-MEK, ‘Vefası’ ile çocuk kalbine dokundu

Darıca Kurs Merkezi, ihtiyaç sahibi çocuklar için mont dikti, atkı ve bereler ördü

KO-MEK, ‘Vefası’ ile çocuk kalbine dokundu
Son Güncelleme :

22 Şubat 2019 - 12:08

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından hayata geçirilen Vefa Projesi özellikle çocuklara yönelik çalışmalarıyla kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Kursiyerlerin adeta omuzlarında yükselen proje sayesinde kentte ihtiyaç sahibi çocuklar kendilerini asla yalnız hissetmiyor. KO-MEK, Vefası ile çocuk kalbine dokunmanın mutluluğunu yaşıyor.

MONTLAR DİKİLDİ, ATKI VE BERELER ÖRÜLDÜ

KO-MEK Vefası bu defa da Darıca Kurs Merkezi aracılığıyla ihtiyaç sahibi çocuklara yardım elini uzattı. Darıca Kurs Merkezi’nin kursiyerleri Gebze Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu Ortaokulu’ndaki ihtiyaç sahibi çocuklar için mont dikti. Buna ek olarak bere ve atkılar ören kursiyerler, yine aldıkları çeşitli hediyeleri de sevgi torbasına koyup çocuklara ulaştırdı.

VEFA DEMEK KO-MEK DEMEK

Darıca Kurs Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler, kurs merkezinin yanında bulunan Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu Ortaokulu’ndaki ihtiyaç sahibi 40 öğrenciden haberdar oldu. Darıca Kurs Merkezi yöneticileri, okul müdürü ile bağlantıya geçerek öğrencilerin özellikle mont ve bota ihtiyacı olduklarını öğrendi. Durum karşısında hemen organize olan kursiyerler, çocukların ihtiyaçlarını hazırlamak için çalışmaya başladı. İlk etapta, kumaşlar alınarak çocukların montları dikildi. Bunlarla yetinmeyen kursiyerler, atkı ve bereler ördü. Bunun yanı sıra ihtiyaç listesindeki botlar da yine kursiyerlerin bir araya gelmesiyle satın alındı.

SEVGİ TORBALARI YOLA ÇIKTI

Hazırlıklar tamamlandıktan sonra kursiyerler ve kurs merkezi yöneticileri sevgiyle hazırlanan hediyelerle birlikte okulun yolunu tuttu. Hediyeleri okul müdürüne teslim eden kurs merkezi yöneticileri, çocukların olası ihtiyaçları durumunda kendilerine haber verilmesini istedi.

OKUL MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI TEŞEKKÜR

Okul müdürü İsmail Uysal ise KO-MEK Vefası ile okullarına gelen hediyelerin kendileri için son derece değerli olduğunu kaydederek, “Ancak bu hediyelerden daha değerli olan KO-MEK’in eğitime bakış açısıdır. Çocukların hepimizin çocuğu olduğu anlayışı çok daha anlamlı bizler için. Bu anlayış ve sevgi için KO-MEK Ailesine teşekkür ediyorum” dedi. Vefa Projesi’nin iyilik içerdiğine dikkat çeken Uysal, “KO-MEK bu sevgi ve iyiliği ile çocuklarımızın kalbine dokundu. Bir çocuğun kalbine dokunmak çok önemlidir. Hediyesini alan bir çocuğum az önce bana “Annem halay çekecek” dedi. Bu bazıları için sıradan bir söz olabilir ama biz eğitimciler için çok değerli. Çocuk kalbine dokunan KO-MEK’e tekrar teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

KURSİYERİN MUTLULUĞU

KO-MEK Darıca Kurs Merkezi kursiyerlerinden Sahre Şimsek de böyle bir projede görev almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. “Bu çorbada tuzum varsa ne mutlu bana diyen” Şimşek, “Vefa Projesi çok anlamlı bir çalışma. Yardımlaşmanın en güzel yeri KO-MEK Vefası. Bizlere, eğitim aldığımız branşta faydalı olma şansı veriliyor. Bu fırsat için KO-MEK’e teşekkür ederim” dedi.

 

KO-MEK VEFASI PROJESİ NEDİR?

KO-MEK Vefası Projesi, ihtiyaç sahibi kişi ya da kurumlara, KO-MEK kursiyerleri tarafından dikilen ürünlerin gönderilmesi ve bunun yanı sıra yine ihtiyaç sahibi ailelerin evlerindeki küçük onarımların yapılmasını içeriyor. KO-MEK kursiyerleri tarafından dikilen, gömlek, pantolon, elbise, perde, örtü ve nevresimler ihtiyaç sahibi kişi ve kurumlara gönderiliyor. Proje ile kursiyerler, yaşadıkları mahallelerine karşı vefasını göstererek, sosyal farkındalık projelerinin içinde yer alıyor.

YORUM YAP