KISKAÇ-15 Operasyonu: FETÖ’nün Devlet Kadrolarına Sızma Girişimine Darbe! « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:03

KISKAÇ-15 Operasyonu: FETÖ’nün Devlet Kadrolarına Sızma Girişimine Darbe!

Türkiye genelinde devletin farklı kademelerine sızma planları yapan FETÖ üyelerine yönelik gerçekleştirilen “KISKAÇ-15” operasyonu büyük bir başarıyla sonuçlandı.

KISKAÇ-15 Operasyonu: FETÖ’nün Devlet Kadrolarına Sızma Girişimine Darbe!
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2024 - 22:11

Türkiye genelinde devletin farklı kademelerine sızma planları yapan FETÖ üyelerine yönelik gerçekleştirilen “KISKAÇ-15” operasyonu büyük bir başarıyla sonuçlandı. Cumhuriyet Başsavcılıkları, MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Başkanlığı ile TEM Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen operasyon kapsamında 544 şüpheli yakalandı.

Operasyon, Adıyaman’dan Zonguldak’a kadar 62 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Şüphelilerin FETÖ örgütünün talimatları doğrultusunda kamu kurumlarına giriş sınavlarına yönlendirildikleri ortaya çıktı. Örgüt üyelerinin sınavlara katılarak örgüte bağlılıklarının çeşitli kodlarla belirlendiği ve sınavı kazanmalarının amaçlandığı belirlendi.

Ayrıca, operasyonda şüphelilerin bir kısmının örgütün kriptolu haberleşme programı olan ByLock’u kullandığı ve ByLock içeriklerinde isimlerinin geçtiği tespit edildi. Ankesörlü telefonlar aracılığıyla da örgüt içinde iletişim kurdukları belirlenen şüphelilerin, devletin içine sızmaya çalıştıkları kaydedildi.

 

İŞTE OPERASYON DÜZENLENEN İLLER

 

Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çankırı, Çanakkale, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Isparta, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Batman, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Düzce, Bilecik, Eskişehir, Giresun, Gaziantep, Tekirdağ, Sakarya ve Kırıkkale

YORUM YAP