Kiptaş İzmit Çınar Evler için Belsa yanına irtibat çadırı kuruldu « İzmit Pusula Gazetesi

2 Mart 2024 - 09:15

Kiptaş İzmit Çınar Evler için Belsa yanına irtibat çadırı kuruldu

İBB iştiraki Kiptaş ve İzmit Belediyesi işbirliğiyle, Arızlı Akpınar’da temeli atılan afet odaklı, doğa dostu ve yenilikçi Kiptaş İzmit Çınar Evler projesi konutlarına başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız için, İzmit Belediyesi Belsa Hizmet Binası B blok kuzey tarafına irtibat çadırı kuruldu

Kiptaş İzmit Çınar Evler için Belsa yanına irtibat çadırı kuruldu
Son Güncelleme :

30 Aralık 2020 - 14:45

Önceki gün temeli atılan, İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortak projesi depreme dayanıklı, afet odaklı sosyal konut projesi Kiptaş İzmit Çınar Evler’e vatandaşların kolayca başvuru yapabilmelerini sağlamak için, Balsa B Blok arkasına irtibat çadırı kuruldu. İrtibat çadırını ziyaret eden Başkan Hürriyet, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Hürriyet, “İBB Kiptaş işbirliğiyle 143 konut 5 ticari birimden oluşan Kiptaş İzmit Çınar Evler projesi ile İzmitli vatandaşların nitelikli, sosyal konut ihtiyacını karşılayacağız. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız, irtibat çadırına gelerek bu doğa dostu, yenilikçi konutlarla ilgili kolaylıkla bilgi sahibi olabilecekler” dedi.
SON BAŞVURU 18 OCAK
İnsan ve çevre odaklı, mimari tasarıma önem verilen ve sosyal konut anlayışına yeni soluk getiren Kiptaş İzmit Çınar Evler projesiyle İzmitliler depreme dayanıklı ve nitelikli sosyal konutlara sahip olacak. Asgari ücretin altında tutulan ödemelerle vatandaşların zorlanmadan ev sahibi olabileceği konut projesine son başvuru tarihi 18 Ocak 2021 olarak belirlendi. Konut adedinden fazla başvuru olması halinde, Kiptaş Genel Müdürlüğü Binası’nda noter huzurunda çekilecek kura ile hak sahipleri belirlenecek. Projenin detayları ve başvuru koşulları hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlarımız, İzmit Belediyesi Belsa B Blok yanında kurulan irtibat çadırını ziyaret ederek kolaylıkla başvuruda bulunabilecek.

YORUM YAP