KARTEPE´NİN MİNİK KALPLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 03:21

KARTEPE´NİN MİNİK KALPLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

KARTEPE´NİN MİNİK KALPLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Son Güncelleme :

12 Aralık 2017 - 23:24

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, son zamanlarda hayvanlara yönelik yapılan ve şiddet eylemlerine tepki göstermek, hayvan sevgisine dikkat çekmek için farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

Kartepe Belediyesi okul sonrası eğitim-öğretim desteği veren Bilgi Evleri’nde 7-13 yaş aralığındaki çocuklara 17 merkezde ücretsiz hizmet veriyor. Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri, eğitsel ve sosyal faaliyetleri ile Kartepeli çocukların gelişmesine önemli katkı vermeye devam ediyor. Mental aritmetik, drama eğitimi, kulüp çalışmaları ve değerler eğitimi ile yeni eğitim öğretim yılında da Kartepeli çocukları kucaklayan bilgi evleri, değerler eğitimine ayrıca hassasiyet gösteriyor.

UYGULAMALI DEĞERLER EĞİTİMİ

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri, sevgi, saygı, dürüstlük, kardeşlik, sorumluluk adalet, barış, iyimserlik, duyarlı olma, hoşgörü, güven, paylaşmak yardımseverlik ve daha birçok manevi ve kültürel değeri tam olarak kavrayabilmeleri ve edinebilmeleri için eğitimlerini aralıksız sürdürürken, Uygulamalı eğitimi ile çocukların daha somut ve daha anlaşılır bir şekilde bu değerleri kişisel ve sosyal yaşantılarına yansıtabilmelerine yardımcı oluyor.

MİNİK KALPLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Havaların soğuması ile birlikte bakıma muhtaç sokak hayvanları için yeni yaşam alanları oluşturan çocuklar, küçük dostlarını unutmadı. Sevgi ile barınakları boyayan çocuklar, ayın değeri olan duyarlı olmanın insani gerekliliğinin altını bir kez daha çizmiş oldu.

ARALIK AYI DEĞERİ: “DUYARLI OLMAK”

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nin Aralık ayı değeri “Duyarlı Olmak” olarak belirlenirken, eğitmenler tarafından tüm bilgi evlerinde işlenmeye devam ediyor. Bilgilendirme programının ardından uygulamalı eğitime geçen eğitmenler; “Duyarlı olmanın temelinde sevgi vardır. O yüzden herşey sevgiyle güzeldir. Çocuklarımız bu bilinçle sevgiyle büyüyen çocuklar olarak yetiştiriyoruz. Dünyayı sevgi kurtaracak. Bu ayki değerimiz “Duyarlı Olmak” başlığı altında hayvan sevgisini işledik ve öğrencilerimizle birlikte hayvanlara yapılan zulme dikkat çekmek için güzel bir aktivite gerçekleştirdik. Çocuklarımız bu çalışmayı zevkle ve heyecan duyarak yaptılar. Onlarla gurur duyuyoruz” dediler.

YORUM YAP