KARTEPE´DEN İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRMESİ « İzmit Pusula Gazetesi

3 Aralık 2023 - 11:46

KARTEPE´DEN İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRMESİ

İMAR BARIŞI BAŞVURULARI BAŞLADI

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “İmar barışı ile sorunlu yapılar ve yapı kullanma izni olmayan, kat mülkiyeti kurulamayan yapılar resmiyete kavuşuyor” dedi.

KARTEPE´DEN İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRMESİ
Son Güncelleme :

09 Haziran 2018 - 22:38

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, imar barışının birçok sorunu çözeceğini, halk ve yerel yönetimlerin kararı memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

 

13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin düzenlemenin usul ve esasları Resmi Gazete’de yayımlandı. İmar barışı için başvurular 8 Haziran Cuma günü saat 13.00’de başladı. Başvurular e-devlet ya da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde Yapı Kayıt Belgesi Formu doldurmak suretiyle yapılıyor.

 

Başkan Üzülmez, konutlarda imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen imar barışı için başvurularını yapacak Kartepeli vatandaşların zaman kaybetmeden başvuru yapmaları gerektiğini hatırlattı.

 

İmar barışı başvurusu yapacak Kartepeli hemşehrilerimize belediyemiz her türlü teknik ve hukuki destek verecektir. Bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Yapı Kontrol Müdürlüğü’müze vakit kaybetmeden başvurmalıdırlar.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN