Kadınlar aile konusunda bilgilendiriliyor « İzmit Pusula Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 00:54

Kadınlar aile konusunda bilgilendiriliyor

“Kocaeli Anne Şehir Projesi” kapsamında Kocaelili kadınlara, uzman eğitmenler eşliğinde aile ile ilgili bilgilendirme seminerleri düzenlendi.

Kadınlar aile konusunda bilgilendiriliyor
Son Güncelleme :

25 Şubat 2019 - 11:34

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Kadın Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, “Kocaeli Anne Şehir Projesi” kapsamında Kocaelili annelere, aile ile ilgili bilgilendirme seminerleri düzenliyor.

AİLE EĞİTİM PROGRAMLARI

Kocaeli’nin örnek projesi ‘Anne Şehir Projesi’ kapsamında son olarak üç hafta süren AEP (Aile Eğitim Programları) gerçekleştirildi. Seminerler sayesinde Kocaelili kadınlar aile konusunda bilinçlendirilirken, üç hafta boyunca farklı alanlarda Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından belirlenen uzman eğitmenlerin katılımıyla yaklaşık 30 seminer verildi.

BİR BİRİNDEN FAYDALI KONU BAŞLIKLARI

Spor yapan kadınlara uzmanlar eşliğinde sosyal aktiviteler, psikoloji, diyetisyenlik gibi birçok alanda bilgilendirme seminerleri yapan ‘’Anne Şehir Projesi’’ kapsamında son olarak kadınların, ailelerine yaklaşımlarını ve daha bilinçli aile yapısı için, kişisel gelişim ve aile temalı seminerler verildi. AEP seminerleri Kocaeli’nin farklı yerlerinde birbirinden faydalı konu başlıkları belirlenerek gerçekleştirildi. Kocaelili kadınların yoğun katılım sağladığı seminerlerde; Bağımlılıkla Mücadele, Gençler İçin Yaşam Becerileri, Madde Kullanım Riski ve Evlilik Öncesi Eğitim konu başlıkları işlendi.

YORUM YAP